Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość, rok B (09.06.2019 r.)

Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość, rok B (09.06.2019 r.)

1.Dzisiaj w uroczystość Zesłania Ducha Świętego można uzyskać odpust zupełny.

 1. Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii odpust ku czci Św. Jana Pawła II i III rocznicę konsekracji naszego Kościoła. Suma odpustowa o godz. 11.30 pod przewodnictwem Ks. Abp Stanisława Wielgusa. W czasie mszy będzie uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. W tym dniu Słowo Boże głosi Rektor Kościoła św. Piotra w Lublinie ks. Bogusław Suszyło. O godz. 19.00 – Koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.
 2. Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie wczorajszego Papieskiego Festynu Rodzinnego.
 3. 4. Dzisiaj zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpocznie się na placu przed Kościołem Akademickim KUL w Lublinie. W programie o godz. 14.00„Scena Pełna Życia” – program słowno-muzyczny, w którym wystąpią: zespół „Guadalupe”, Monika Grajewska, Jerzy Zelnik – plac przed Kościołem Akademickim KUL w Lublinie. O godz. 00 – Przemarsz do Archikatedry Lubelskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego, o godz. 17.00 – Msza św. w Archikatedrze Lubelskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Wielgusa.
 4. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odmawiana codziennie o godz. 17.30. 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (10. 06) – NMP Matki Kościoła, święto. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 16.30 i 18.00.
  b) we wtorek(11. 06) Św. Barnaby, Ap., wspom.
  c) w środę (12. 06) Bł. Władysława Gorala, bp., Kazimierza Gostyńskiego, prb., Antoniego Zawistowskiego, prb., i Stanisława Mysakowskiego, prb., mm., wspom.
  d) w czwartek (13. 06) – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto.
  e) w piątek (14. 06) – Bł. Michała Kozala, bp., m., wspom.
 2. W poniedziałek 10 czerwca Msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, a po mszy nabożeństwo.
 3. We wtorek 11 czerwca Msza św. o godz. 9.00 w wąwozie na Rurach Jezuickich przy pomniku ofiar w intencji pomordowanych Więźniów Zamku Lubelskiego w 79 rocznicę egzekucji.
 4. W czwartek 13 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwo Fatimskie.
 5. W piątek 14 czerwca Msza św. o godz. 13.00 w intencji adopcyjnych dzieci oraz szkół uczestniczących w akcji Adopcja Serca.
 6. W sobotę 15 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy świętować 50 rocznicę święceń kapłańskich ks. Kan. Ryszarda Juraka. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za budowniczego i pasterza naszej parafii.
 7. Za tydzień w niedzielę 16 czerwca będą zbierane przy wyjściu z Kościoła ofiary do puszek na remont w naszym Kościele. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Za tydzień w niedzielę 16 czerwca zapraszamy na Mszy św. o godz. 11.30 w intencji ks. Ryszarda Zalewy z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich i wszystkich kapłanów obchodzących swoje rocznice święceń.
 9. W poniedziałek 17 czerwca zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. Abpa w intencji ks. Jubilata Ryszarda Juraka i kolegów z roku święceń, którzy obchodzą Złoty Jubileusz Kapłaństwa.
 10. Nasza parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci po trzeciej klasie SP. Są wolne miejsca na drugi turnus dla dzieci nad morzem w Ośrodku „Amberwil” w Mikoszewie w dn. od 15 do 24 lipca 2019 roku. Informację u ks. Marcina, ks. Grzegorza i s. Bernardy. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 11. Zostało zakończone kładzenie granitowej podłogi w naszym kościele. Zostały wykonane nowe meble do zakrystii, pomieszczenia gospodarczego i w korytarzu przy wejściu do zakrystii. Nadal trwają prace docieplaniu budynku katechetycznego i parafialnego. Wszystkim dziękujemy za ofiary składane na ten cel.
 12. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Duch Święty pracuje w Kościele”, w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Duch Święty mówi przez żonę” oraz płyta DVD z filmem z Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła do Ojczyzny.  
 1. W dniu 6 czerwca 2019 roku w południe zmarł w Lublinie Ksiądz Arcybiskup Senior Bolesław Pylak, biskup lubelski w latach 1975-1997.
  Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce w archikatedrze lubelskiej.

10 czerwca br. (poniedziałek):
18.00 – wprowadzenie ciała Zmarłego i Nieszpory za zmarłych
19.00 – Msza św. żałobna
19.30 – czuwanie modlitewne (przy trumnie)
11 czerwca br. (wtorek):
11.00 – Msza św. pogrzebowa
Po Mszy św. złożenie ciała Zmarłego w krypcie archikatedry.
Niech Chrystus Zmartwychwstały da Mu wieczny odpoczynek i niech obdarzy Go chwałą świętych w niebie.

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

           Śp. Piotr Wajrak z ul. Szmaragdowej w 63 roku życia

           Śp. Henryk Mierzwa z ul. Różanej w 66 roku życia

Śp. Andrzej Bogusz z ul. Różanej w 54 roku życia

                                                         Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.