XXVIII Niedziela Zwykła, rok B (14.10.2018 r.)

XXVIII Niedziela Zwykła, rok B (14.10.2018 r.)
 1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Przy kościele i na ulicach naszego miasta jest przeprowadzona zbiórka pieniędzy na stypendia dla utalentowanej młodzieży „Fundusz Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 modlimy się w intencji nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po Mszy św. zapraszamy nauczycieli na spotkanie na plebanii.
 3. Dzisiaj Msza św. Trydencka o godz. 14.30.
 4. Od dzisiejszej niedzieli można pobierać karty wypominkowe ze stolików i w domu wypisać imiona naszych bliskich zmarłych.
 5. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik w naszym Kościele odprawiane jest w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30. Zgodnie z tradycją zapraszamy wspólnoty modlitewne do prowadzenia nabożeństwa różańcowego w Ogrodzie Różanym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 7. a) w poniedziałek (15.10) – Św. Teresy od Jezusa, dz., dK., wspom.
 8. b) we wtorek (16.10) – Św. Jadwigi Śląskiej, wspom.
 9. c) w środę (17.10) – Św. Ignacego Antiocheńskiego, bp., m., wspom.
 10. d) w czwartek (18.10) – Św. Łukasza, Ew., święto.
 11. e) w sobotę (20.10) – Św. Jana Kantego, prb., patrona diecezji, wspom.
 12. We wtorek 16 października w Rocznicę wyboru św. Jana Pawła II zapraszamy na Koncert Finałowy JAN PAWEŁ II W LUBLINIE W 100. LECIE KATOLICKIEGO UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO. Wystąpią: Soliści, Chór i Orkiestra Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie, Lucjan Jaworski – dyrygent, Artur Kalicki – narrator, Anna Drela – scenariusz. W tym dniu będzie możliwość zapoznania się z książkami o Janie Pawle II, dostępnymi na stoisku sprzedażowym Wydawnictwa „Gaudium”.
 13. Spotkanie kandydatów do bierzmowania we wtorek 16 października o godz. 18.45 w Domu Akcji Katolickiej.
 14. W tym tygodniu przeżywamy święto patronalne Służby Zdrowia . W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 lekarzy i wszystkich pracowników służby zdrowia. W katedrze Msza św. w czwartek
  18 października o godz. 19.00.
 15. Za tydzień w niedzielę 21 października po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. wraz z rodzicami.
 16. Za tydzień w niedzielę 21 października ofiary zbierane do puszek przed kościołem przeznaczone będą na instalację ogrzewania w naszym kościele.
 17. Za tydzień w niedzielę 21 października ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na misje „ Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.
 18. Za tydzień w niedzielę 21 października liczenie wiernych w kościołach w całej Polsce.

 

 1. Po raz dziesiąty będziemy obchodzić Dzień Dziecka Utraconego –
  15 października 2018 roku
  w kościele pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego, przy ul. Skierki 12, o godz. 18.00 – Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci. Po Mszy św. spotkanie. Organizatorami wydarzenia są Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej wraz z grupą Rodziców Dzieci Utraconych działającą w Lublinie.
 2. Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” zaprasza do obejrzenia wystawy pod tytułem „Gaudium w służbie Papieskiego Słowa. 40. rocznica wyboru Ojca Świętego św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową”. Wystawę można oglądać w naszym kościele do 22 października.
 3. Wspólnota NOWE JERUZALEM zaprasza na Kurs Alpha. Alpha to cykl 10 spotkań o chrześcijaństwie. Ale nie tylko. Alpha to próba spojrzenia na temat wiary z zupełnie innej strony. To wymiana doświadczeń, ciekawi ludzie, zabawa i dyskusje o sprawach, które być może od dawna Cię nurtują. Każde spotkanie składa się z poczęstunku, wykładu i dyskusji w małej grupie. Alpha jest bezpłatna. Pierwsze spotkanie, uroczysta kolacja, odbędzie sie we wtorek 23 października 2018 roku o godz. 18.45 w kawiarence, w Domu Parafialnym.
 4. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. Tradycyjnie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz kalendarze parafialne na rok 2019 zawierające piękne zdjęcia naszych witraży i odremontowanej zakrystii. Cena 7 zł. Zachęcamy!
 5. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Zofia Anna Szymaniak z ul. Szmaragdowej w 65 roku życia

Śp. Marek Wiesław Bartoszcze z ul. Romantycznej w 56 roku życia

Śp. Janusz Adam Temperowicz z ul. Radości w 63 roku życia

Śp. Zbigniew Paluch z ul. Szmaragdowej w 72 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.