XXVIII Niedziela Zwykła, rok B (13.10.2019 r.)

XXVIII Niedziela Zwykła, rok B (13.10.2019 r.)

 

 1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” . Przy kościele i na ulicach naszego miasta będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na stypendia dla utalentowanej młodzieży „Fundusz Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Stypendyści w tym dniu zapraszają przy naszym kościele na kiermasz ciast.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się w intencji nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po Mszy św. zapraszamy nauczycieli na spotkanie na plebanii. 
 3. Dzisiaj o godz. 18.00 Msza św. i zakończenie nabożeństw fatimskich. 4.Dzisiaj ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 4. Od dzisiaj będzie można pobrać karty wypominkowe ze stolików i w domu wypisać imiona naszych bliskich zmarłych. 
 5. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik w naszym Kościele odprawiane jest w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30. Zgodnie z tradycją zapraszamy wspólnoty modlitewne do prowadzenia nabożeństwa różańcowego w Ogrodzie Różanym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 2. a) we wtorek (15.10) – Św. Teresy od Jezusa, dz., dK., wspom.
 3. b) w środę (16.10) – Św. Jadwigi Śląskiej, wspom.
 4. c) w czwartek (17.10) – Św. Ignacego Antiocheńskiego, bp., m., wspom.
 5. d) w piątek (18.10) – Św. Łukasza, Ew., święto.
 6. We czwartek o 18:00 Msza św. Oraz modlitwa o uzdrowienie.
 7. We wtorek 15 października o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. 

10.W środę 16 października zapraszamy na Koncert Finałowy – 41 Rocznica Pontyfikatu Jana Pawła II. Wystąpią: Bogusław Morka –tenor i Robert Grudzień – organy, fortepian.

 1. W tym tygodniu przeżywamy święto patronalne Służby Zdrowia. W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 lekarzy i wszystkich pracowników służby zdrowia. 
 2. W najbliższą niedzielę 20 października będziemy gościć Panią Monikę Grajewską – piosenkarkę, która po każdej Mszy św. zaśpiewa kilka swoich utworów. Będzie można nabywać płyty z jej piosenkami. 
 3. Za tydzień w niedzielę 20 października po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. 
 4. Za tydzień w niedzielę 20 października ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na misje „ Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. 
 6. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej: W „Niedzieli” artykuł o XIX Dniu Papieskim: Kopalnia złota, a w „Gościu Niedzielnymartykuł o Kościele katolickim w Polsce, jako jedynym kraju w Europie, gdzie duchowni płacą podatki od ofiar za posługi religijne: Płacą zgodnie z prawem. W Witrynie Księgarskiej do nabycia w cenie promocyjnej książka „Ks. Jerzy Popiełuszko, dni które wstrząsnęły Polską”, a także rozważania tajemnic różańcowych. W tym tygodniu od środy będzie do nabycia nasz kalendarz parafialny. 
 7. W minionym tygodniu odeszła do Pana:

Śp. Helena Szatan z ul. Romantycznej w 97 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.