XXVII Niedziela Zwykła, rok B (06.10.2019 r.)

XXVII Niedziela Zwykła, rok B (06.10.2019 r.)
 1. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik w naszym Kościele odprawiane jest w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30. Zgodnie z tradycją zapraszamy wspólnoty modlitewne do prowadzenia nabożeństwa różańcowego w Ogrodzie Różanym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Ofiary zbierane do skarbony we wrześniu wyniosły 18.515 zł., na konto parafialne 5.665 zł, indywidualne 4.020 zł.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 4. a) w poniedziałek (07. 10) – NMP Różańcowej, wspom.
 5. W poniedziałek 07 października o godz. 19.00 w Sali nad zakrystią zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary.
 6. We wtorek 08 października o godz. 18.45 w kaplicy MBNP zapraszamy na Szkołę Słowa Bożego.
 7. W środę 09 października po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do kaplicy MBNP na wykład Pana prof. Grzegorza Łęcickiego na temat: „Media, szkoła, rodzina. Doświadczenia edukacji medialnej”.
 8. W czwartek 10 października zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę o godz. 18.00.
 9. Za tydzień w niedzielę 13 października o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie z procesją.
 10. Za tydzień w niedzielę 13 października ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 11. Za tydzień w niedzielę 13 października będzie obchodzony XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” . Przy kościele i na ulicach naszego miasta będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na stypendia dla utalentowanej młodzieży „Fundusz Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Stypendyści w tym dniu zapraszają przy naszym kościele na kiermasz ciast. Każdego roku z okazji Dnia Papieskiego przyznawane są Nagrody TOTUS TUUS za krzewienie idei Jana Pawła II. W tym roku nagrodę za pomoc chorym w najbliższą sobotę otrzyma Charytatywne Stowarzyszenie „Misericordia”. Transmisja w TVP 2 o godz. 16.00.
 12. Od niedzieli 13 października będzie można pobrać karty wypominkowe ze stolików i w domu wypisać imiona naszych bliskich zmarłych.
 13. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. W dalszym ciągu zabieramy koperty znajdujące się na skarbonach z drukiem „Ofiara na remont Kościoła”. Złożyliśmy wniosek na dofinansowanie remontu docieplenia Kościoła i wymianę dachu na Kościele. Dlatego prace na dachu rozpoczniemy na wiosnę po rozstrzygnięciu konkursu na dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Aktualnie przygotowujemy szczegółowe projekty. W pomieszczeniach, które zajmowało Radio PLUS trwa remont finansowany przez Urząd Miasta w Lublinie. W tym miejscu pod koniec roku będzie otworzony dzienny ośrodek dla seniorów. Szczegóły podamy w późniejszym czasie. 
 1. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej: W „Niedzieli” artykuł o modlitwie różańcowej: Siła modlitwy, a w „Gościu Niedzielnymartykuł o s. Faustynie widzianej oczami ks. Sopoćko: Bez taryfy ulgowej, artykuł o cudzie Matki Bożej Kębelskiej: Matka Boża Kębelska znów przyszła z pomocą. Za tydzień będzie do nabycia nasz kalendarz parafialny.
 2. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Jerzy Kozak z ul. Sympatycznej w 68 roku życia

Śp. Roman Kruczkowski z ul. Fantastycznej w 83 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.