XXVII Niedziela Zwykła, rok A (08.10.2017 r.)

XXVII Niedziela Zwykła, rok A (08.10.2017 r.)
 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ks. Łukasza Kachnowicza, który głosił Słowo Boże i zbiera przy wyjściu z kościoła ofiary na Towarzystwo Przyjaciół KUL.
 2. Dzisiaj obchodzony XVII Dzień Papieski „Idźmy naprzód z nadzieją” . Przy kościele i na ulicach naszego miasta będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na stypendia dla utalentowanej młodzieży, jak również kiermasz ciast. Na Mszy św. o godz. 18.00 wystąpi Orkiestra Dęta z Opola Lubelskiego pod dyrekcją Pana Stanisława Szymaniaka. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych (dorośli i młodzie), którzy pragnęliby grać w takiej orkiestrze przy naszej parafii.
 3. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 10.00 modlimy się w intencji nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po Mszy św. zapraszamy nauczycieli na spotkanie na plebanii.
 4. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik w naszym Kościele odprawiane jest w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30. Zgodnie z tradycją zapraszamy wspólnoty modlitewne do prowadzenia nabożeństwa różańcowego w Ogrodzie Różanym o godz. 19.00.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (09.10) – Bł. Wincentego Kadłubka, bp., wspom.
  b) w piątek (13.10) – Bł. Honorata Koźmińskiego, prb., wspom.
 6. We wtorek 10 października zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę o godz. 18.00.
 7. We wtorek 10 października o godz. 19.00 w kościele spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 8. W środę 11 października na godz. 16.30 Duszpasterstwo Wdowców zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład Ks. prof. Czesława Krakowiaka o sakramentach świętych na plebanii.
 9. W piątek 13 października o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie z procesją.
 10. W sobotę 14 października 2017 roku  o godz. 12.00 w kościele garnizonowym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie, będzie sprawowana Msza św. w intencji pomordowanych Polaków na Wołyniu i Kresach południowo wschodnich. 
 11. Za tydzień w niedzielę 15 października ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej Świętopietrze.
 12. Za tydzień w niedzielę 15 października ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na „Fundusz Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 13. Za tydzień w niedzielę 15 października zapraszamy do kina Bajka na godz. 13.45 na seans filmy „Dwie korony” ( o św. Maksymilianie Kolbe). Cena biletu 10 zł.
 14.  Za tydzień w niedzielę 15 października nie ma spotkania rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie będzie w niedzielę 22 października.
 15. Za tydzień w niedzielę 15 października Msza św. w rycie trydenckim o godz. 14.30.
 16. Za tydzień w poniedziałek 16 października zapraszamy na Koncert Finałowy „Brat naszego Boga” – Karol Wojtyła – spektakl. Wystąpi Teatr Brata Alberta, Jerzy Trela, Jacek Brzeziński. Muzyka – Robert Grudzień.
 17. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W niej wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła. W „Niedzieli” artykuł o Rzymskich rekolekcjach kapłanów archidiecezji lubelskiej „Rzymskie rekolekcje”, a także dodatek: Kieszonkowy informator o Nowennie Pompejańskiej,  a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Stygmatyczka z Lukki”. Jest także do nabycia nasz kalendarz parafialny na 2018 rok ze zdjęciami z Jubileuszu XXX – lecia pobytu św. Jana Pawła II na Czubach. Cena 7 zł.
 18. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Władysław Wróbel z ul. Sympatycznej w 73 roku życia

Śp. Janusz Skowroński z ul. Różanej w 83 roku życia

Śp. Henryk Mituła z ul. Przedwiośnie w 90 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.