XXVI Niedziela Zwykła, rok B (30.09.2018 r.)

XXVI Niedziela Zwykła, rok B (30.09.2018 r.)
 1. W minionym tygodniu zakończono pracę przy demontażu instalacji grzewczej w kościele. Kontynuowane są prace w podziemiach kościoła. W tym tygodniu zostanie wymienione skorodowane oświetlenie krzyża na kościele. W ciągu dalszym trwają prace na dachu przy obróbce blacharskiej.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. otrzymają poświęcone różańce.
 3. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Dziękujemy alumnowi Dawidowi za zebrane ofiary. Przy wyjściu z kościoła jest do pobrania modlitwa o nowe powołania kapłańskie.
 4. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik w naszym Kościele odprawiane będzie w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci uczestniczące w różańcu będą otrzymywać obrazki. Zgodnie z tradycją zapraszamy wspólnoty modlitewne do prowadzenia nabożeństwa różańcowego w Ogrodzie Różanym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (01.10) – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz., dK., wspomn.
  b) we wtorek (02.10) – Świętych Aniołów Stróżów, wspom.
  c) w czwartek(04. 10) – Św. Franciszka z Asyżu, z., diak., wspom.
  d) w piątek (05.10) – Św. Faustyny Kowalskiej. z., wspom.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i nabożeństwo różańcowe.
 7. W poniedziałek 1 października o godz. 19.00 zapraszamy na koncert wokalno – instrumentalny pamięci Andrzeja Nikodemowicza w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki pt. „Sacrum i Profanum”. Wystąpi: Agnieszka Tyrawska – Kopeć – sopran, Stanisław Dziwiszek – organy. Szczegółowe informacje w gablocie.
 8. Chór Parafialny „Familia” wznawia w poniedziałek, 1 października, próby po przerwie wakacyjnej. Zapraszamy chórzystów a także osoby chętne, obdarzone dobrym głosem, które chciałyby wspólnie z nami śpiewać “Bogu na chwałę i ludziom na pożytek”. Bardzo potrzebujemy nowych głosów, zwłaszcza męskich. Próby chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w Domu Parafialnym w sali nr 12. Osoby zainteresowane więcej informacji o chórze znajdą na stronie internetowej naszej parafii.
 9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania 02 października we wtorek o godz. 18.45 w kościele.
 10. W sobotę 6 października w naszej parafii odbędzie się Zlot Generalny Legionu Maryi. Msza św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.
 11. W sobotę 6 października o godz. 19.00 zapraszamy na koncert Zespołu Muzyki Sakralnej „Lumen” z Poznania.
 12. Za tydzień w niedzielę 7 października w parafii MB Różańcowej w Lublinie na Mszy św. o godz. 10.30 ks. Abp Stanisław Budzik dokona Rekonoracji obrazu MB Latyczowskiej.
 13. Za tydzień w niedzielę 7 października będzie możliwość oddania krwi. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa będzie stał przed Domem Akcji Katolickiej w godz. od. 9.00 do 13.00. Szczegółowe informacje w gablocie.
 14. Za tydzień w niedzielę 7 października ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycję w naszej parafii.
 15. Za tydzień w niedzielę 7 października po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych w Domu Akcji Katolickiej. Zapraszamy zwłaszcza mężczyzn do podjęcia modlitwy różańcowej.
 16. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł o koronacji MB Latyczowskiej: „Przed koronacją MB Latyczowskiej”, a w „Gościu Niedzielnym” artykuł o pielgrzymce Papieża Franciszka do Litwy: „Bądźcie odważni!”. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny” z różańcem na rękę.
 17. Komunikat Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu! Serdecznie Was zapraszam na rekoronację słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Latyczowskiej. Wizerunek ten został namalowany we Włoszech pod koniec XVI wieku na wzór obrazu Matki Bożej Salus Populi Romani, czczonego w Bazylice Matki Bożej Większej. Papież Klemens VIII podarował go polskim dominikanom, wysyłając ich z misją duszpasterską na wschodnie tereny Rzeczpospolitej. Na mocy dekretu Piusa VI w dniu 4 października 1778 r. został uroczyście ukoronowany.

         Dzieje obrazu, wpisane w burzliwą historię Rzeczpospolitej, sprawiły, że po II wojnie światowej trafił on do Lublina, do kaplicy Sióstr Służek NMP, gdzie był przechowywany i otoczony modlitwą przez niemal 70 lat. Od czterech lat znajduje się w kościele Matki Bożej Różańcowej, który w ubiegłym roku został podniesiony do rangi Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej – Patronki Nowej Ewangelizacji. Obraz został gruntownie odrestaurowany w pracowni konserwatorskiej i przywrócony do pierwotnego piękna

         Dokładnie w pierwszą rocznicę ogłoszenia sanktuarium i w 240. rocznicę pierwszej koronacji pragniemy nałożyć na głowę Dzieciątka i Maryi nowe korony wykonane przez pracownię Mariusza Drapikowskiego w Gdańsku. Korony te, dostosowane do odnowionej formy obrazu, zostały pobłogosławione przez Ojca Świętego Franciszka.

         Uroczystość rekoronacji będzie miała miejsce w dniu 7 października o godz. 10.30 w kościele Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Gorąco zapraszam kapłanów, siostry życia konsekrowanego i wiernych czcicieli Matki Bożej do licznego udziału w tym ważnym dla naszej archidiecezji wydarzeniu. Dla osób chorych i pozostających w domach przewidziana jest transmisja z uroczystości w TVP3 Lublin.

         Wszystkich polecam wstawiennictwu Matki Bożej i z serca błogosławię.

                                                     Wasz Biskup Stanisław

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana:

Śp. Tadeusz Kurys z ul. Radości w 71 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.