XXVI Niedziela Zwykła, rok B (29.09.2019 r.)

XXVI Niedziela Zwykła, rok B (29.09.2019 r.)

1.Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. otrzymają poświęcone różańce.

 1. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik w naszym Kościele odprawiane będzie w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci uczestniczące w różańcu będą otrzymywać obrazki. Zgodnie z tradycją zapraszamy wspólnoty modlitewne do prowadzenia nabożeństwa różańcowego w Ogrodzie Różanym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (30. 09) – Św. Hieronima, prb., dK., wspom.
  b) we wtorek (01.10) – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz., dK., wspomn.
  c) w środę (02.10) – Świętych Aniołów Stróżów, wspom.
  d) w piątek (04. 10) – Św. Franciszka z Asyżu, z., diak., wspom.
  e) w sobotę (05.10) – Św. Faustyny Kowalskiej, z., wspom.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i nabożeństwo różańcowe. W I piątek miesiąca o godz. 16.30 Msza św. dla dzieci, a szczególnie z klasy IV, które rozpoczynają nabożeństwo dziewięciu piątków miesiąca, a o godz. 18.00 Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 4. Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary. Pierwsze spotkanie w poniedziałek 30 września o godz. 19.00 w Sali nad zakrystią.
 5. We wtorek o godz. 18.00 w Kościele spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowanie
 6. Za tydzień w niedzielę 6 października ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycję w naszej parafii.
 7. Zapisy uczniów klas VIII SP przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w kancelarii i zakrystii do końca września 2019 r.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. W dalszym ciągu można zabierać koperty znajdujące się na skarbonach z drukiem „Ofiara na remont Kościoła”. Złożyliśmy wniosek na dofinansowanie remontu docieplenia Kościoła i wymianę dachu na Kościele. Dlatego prace na dachu rozpoczniemy na wiosnę po rozstrzygnięciu konkursu na dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Aktualnie przygotowujemy szczegółowe projekty. W pomieszczeniach, które zajmowało Radio PLUS trwa remont finansowany przez Urząd Miasta w Lublinie. W tym miejscu pod koniec roku będzie otworzony dzienny ośrodek dla seniorów. Szczegóły podamy w późniejszym czasie.
 9. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej: W „Niedzieli” artykuł: Europejki z Aureolą, a w „Gościu Niedzielnymartykuł: Z Maryją nie zginiesz. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”.
share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.