XXVI Niedziela Zwykłą, rok A (01.10.2017 r.)

XXVI Niedziela Zwykłą, rok A (01.10.2017 r.)

 

1.Nabożeństwo różańcowe przez cały październik w naszym Kościele odprawiane będzie w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci uczestniczące w różańcu będą otrzymywać obrazki. Zgodnie z tradycją zapraszamy wspólnoty modlitewne do prowadzenia nabożeństwa różańcowego w Ogrodzie Różanym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

 1. W dniu jutrzejszym alumni naszego seminarium rozpoczynają rok akademicki. Módlmy się o powołania kapłańskie z naszej parafii, szczególnie za lektora Dawida Mendykowskiego, który rozpoczyna pierwszy rok formacji w seminarium.
 2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Pana Roberta Kościuszko – pisarza dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Ojcowie czytają dzieciom”. Będzie można nabyć także książki dla dzieci i młodzieży.
 3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.
 4. Dzisiaj po Mszy św. wieczorowej o godz. 19.00 zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych Zespołu wokalno – muzycznego Gloria Victis.
 5. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. otrzymają poświęcone różańce.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Msza św.
 8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (02.10) – Świętych Aniołów Stróżów, wspom.
  b) w środę (04. 10) – Św. Franciszka z Asyżu, z., diak., wspom.
  c) w czwartek (05.10) – Św. Faustyny Kowalskiej. z., wspom.
  d) sobotę (07.09) – NMP Różańcowej, wspom.
 9. W poniedziałek 2 października w Przedszkolu nr 45 przy ul. Kaczeńcowej 14 o godz. 17.00 odbędzie się bezpłatne spotkanie wykładowo-dyskusyjne dla rodziców oraz osób zainteresowanych tematyką wychowania dzieci i młodzieży.
 10. W sobotę 7 października w święto MB Różańcowej o godz. 7.45 wyjazd autokarami do Woli Uhruskiej w celu włączenia się do ogólnopolskiego omadlania różańcowego naszej Ojczyzny na granicach Polski. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 11. 12. W sobotę 7 października w parafii MB Różańcowej w Lublinie na Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi ogłoszenie tego kościoła sanktuarium maryjnym MB Latyczowskiej. Uroczystościom będzie przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.
 12. Za tydzień w niedzielę 08 października będzie obchodzony XVII Dzień Papieski „Idźmy naprzód z nadzieją” . Przy kościele i na ulicach naszego miasta będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.
 13. Za tydzień w niedzielę 08 października będziemy gościć w naszej parafii Księdza, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na Towarzystwo Przyjaciół KUL.
 14. Zgromadzenie Sióstr Urszulanek prowadzące od 10 lat przy ul. Narutowicza publiczną szkołę podstawową, zwraca się z prośbą o zagłosowanie w Budżecie Obywatelskim na projekt remontu szkoły o numerze D-17.  Głosować można do 10 października na stronie internetowej miasta lub w biurach obsługi mieszkańców.

16 . Zarząd Dzielnicy Czuby Południowe zachęca do głosowania w Budżecie Obywatelskim na projekt D-38. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców dokończymy wspólnie Park im. Jana Pawła II: powstanie plac zabaw dla dzieci i młodzieży, lepsze oświetlenie, nowe chodniki i drogi rowerowe. Głosowanie w formie papierowej od 25.09.2017 i trwa do 10.10.2017 do godz. 20:00.

 1. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W niej wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła. W „Niedzieli” artykuł o 100 – leciu Zgromadzenia Sióstr Urszulanek „Dom na skale”, a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Różaniec nie wypuszczaj go z rąk”.
 2. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Janusz Zarzecki z ul. Szmaragdowej w 56 roku życia

Śp. Szczepan Cichowski z ul. Dziewanny w 90 roku życia

Śp. Zygfryda Młynarczyk z ul. Różanej w 89 roku życia

Śp. Henryk Siedlecki z ul. Fantastycznej w 81 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.