XXV Niedziela Zwykła, rok B (23.09.2018 r.)

XXV Niedziela Zwykła, rok B (23.09.2018 r.)
 1. Do dzisiaj zapisy uczniów klas VIII SP i III gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w zakrystii.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 3. a) w czwartek(27. 09) – Św. Wincentego a Paulo, prb., wspom.
 4. c) w piątek (28.09) – Św. Wacława, m., wspom.
 5. d) w sobotę (29. 09) – Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto.
 6. W środę 26 września o godz. 19.00 zapraszamy na Koncert Papieski-
  „DO WAS, MŁODYCH, NALEŻY PRZYSZŁOŚĆ – JAN PAWEŁ II”. Wystąpi: Archidiecezjalny Chór chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses, dyrygentks. Attila Honti.
 7. W środę 26 września o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za śp. s. Maksymilianę, która odwiedzała chorych z naszej parafii.
 8. W czwartek 27 września Apostolat Cudownego Medalika zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie w kaplicy MBN Pomocy.
 9. Za tydzień w niedzielę 30 września na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. otrzymają poświęcone różańce.
 10. Za tydzień w niedzielę 30 września ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 11. Zarząd Dzielnicy „Czuby” zachęca do głosowania w Budżecie Obywatelskim na projekt remontu ulic na naszym osiedlu m.in. ul. Fantastycznej. Swoje poparcie można wyrazić w dniach od 23 września do 10 października  na stronie internetowej lub w punkcie do głosowania. Szczegółowe informacje w gablocie.
 12. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik w naszym Kościele odprawiane będzie w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci uczestniczące w różańcu będą otrzymywać obrazki. Zgodnie z tradycją zapraszamy wspólnoty modlitewne do prowadzenia nabożeństwa różańcowego w Ogrodzie Różanym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 13. W poniedziałek 1 października o godz. 19.00 zapraszamy na koncert wokalno – instrumentalny pamięci Andrzeja Nikodemowicza w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki pt. „Sacrum i Profanum”. Wystąpi: Agnieszka Tyrawska – Kopeć – sopran, Stanisław Dziwiszek – organy. Szczegółowe informacje w gablocie.
 14. W sobotę 6 października o godz. 19.00 zapraszamy na koncert Zespołu Muzyki Sakralnej „Lumen” z Poznania.
 15. Spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania we wtorek 25 września 2018 r. o godzinie 19.00 w kościele.
 16. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Wolność – wyzwanie ważniejsze od innych”, a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Nadzieja dla wszystkich”.
 17. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Halina Morawska z ul. Dziewanny

Śp. s. Maksymiliana z ul. Jana Pawła II w 68 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.