XXV Niedziela Zwykła, rok A (24.09.2017 r.)

XXV Niedziela Zwykła, rok A (24.09.2017 r.)

1.Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ks. dr Czesława Bielca, który głosi Słowo Boże i  rozprowadza broszurkę o Świadkach Jehowy.

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Modlitw o trzeźwość Narodu. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy są uzależnieni od alkoholu.
 2. Dzisiaj o godz. 18.00 Msza św. w intencji młodzieży.
 3. Ofiary zbierane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:a) w poniedziałek (25.09) – Bł. Władysława z Gielniowa, prb., wspom.
  b) w środę (27. 09) – Św. Wincentego a Paulo, prb., wspom.
  c) w czwartek (28.09) – Św. Wacława, m., wspom.
  d) w piątek (29. 09) – Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto.
  e) sobotę (30.09) – Św. Hieronima, prb., dK., wspom.
 5. Pierwsze spotkanie w kościele dla kandydatów do bierzmowania 26 września we wtorek o godz. 18.00.
 6. W środę 27 września o godz. 19.00 zapraszamy na Koncert Papieski- „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Wystąpi Chór i Orkiestra Kameralna Iubilaeum Lublin pod dyrygenturą Tomasza Orkiszewskiego.
 7. W środę 27 września Apostolat Cudownego Medalika zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie.
 8. Centrum Jana Pawła II z parafią Świętej Rodziny organizuje Młodzieżową Orkiestrę Dętą. Zapraszamy młodzież, która już gra na instrumentach lub uczy się w szkole muzycznej na spotkanie z dyrygentem Panem Stanisławem Szymaniakiem w czwartek 28 września o godz. 19.00 w sali na plebani.
 9. Zapraszamy młodzież z naszej parafii na spotkania wspólnoty Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w każdy piątek o godz. 16.00 w Sali na plebanii.
 10. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik w naszym Kościele odprawiane będzie w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci uczestniczące w różańcu będą otrzymywać obrazki. Zgodnie z tradycją zapraszamy wspólnoty modlitewne do prowadzenia nabożeństwa różańcowego w Ogrodzie Różanym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 11. Za tydzień w niedzielę 01października przypada pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.
 12. Za tydzień w niedzielę 01 października ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
 13. Za tydzień w niedzielę 01 października po Mszy św. wieczorowej o godz. 19.00 zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych Zespołu wokalno – muzycznego Gloria Victis.
 14. Za tydzień w niedzielę 01 października będziemy gościć w naszej parafii Pana Roberta Kościuszko – pisarza dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Ojcowie czytają dzieciom”. Będzie można nabyć także książki dla dzieci i młodzieży.
 15. Za tydzień w niedzielę 01 października na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. otrzymają poświęcone różańce.
 16. W sobotę 7 października w święto MB Różańcowej organizowany jest drugi autokar na wyjazd do Woli Uhruskiej w celu włączenia się do ogólnopolskiego omadlania różańcowego naszej Ojczyzny na granicach Polski. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 17. Zgromadzenie Sióstr Urszulanek prowadzące od 10 lat przy ul. Narutowicza publiczną szkołę podstawową, zwraca się z prośbą o zagłosowanie w Budżecie Obywatelskim na projekt remontu szkoły o numerze D-17.  Głosować można do 10 października na stronie internetowej miasta lub w biurach obsługi mieszkańców.

19 . Zarząd Dzielnicy Czuby Południowe zachęca do głosowania w Budżecie Obywatelskim na projekt D-38. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców dokończymy wspólnie Park im. Jana Pawła II: powstanie plac zabaw dla dzieci i młodzieży, lepsze oświetlenie, nowe chodniki i drogi rowerowe. Głosowanie w formie papierowej od 25.09.2017 i trwa do 10.10.2017 do godz. 20:00.

 1. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Drzewo życia”, a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Siła wierności”.
 2. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Marcin Gołecki z ul. Szmaragdowej w 30 roku życia

Śp. Jarosław Wolski z ul. Śliskiej w 55 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.