XXIX Niedziela Zwykła, rok B (21.10.2018 r.)

XXIX Niedziela Zwykła, rok B (21.10.2018 r.)
 1. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik w naszym Kościele odprawiane jest w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30 oraz w Ogrodzie Różanym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Od dzisiejszej niedzieli jest obchodzony w Kościele Tydzień Misyjny.
 3. Dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 lekarzy i wszystkich pracowników służby zdrowia.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w kaplicy i rodziców w Domu Akcji Katolickiej.
 5. Dzisiaj ofiary zbierane do puszek przed kościołem przeznaczone będą na instalację ogrzewania w naszym kościele. Pragniemy poinformować, że zostało wymienione oświetlenie na Kościele, nadal trwają prace przy obróbkach blacharskich na dachu. Mamy nadzieję, że po niedzieli 28 października otrzymamy wszystkie pozwolenia na rozpoczęcie prac wymiany ogrzewania. Dzięki Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska dokonaliśmy prześwietlenia drzewostanu wokół naszego Kościoła i zostały nasadzone bukszpany wokół Kościoła.
 6. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na misje „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.
 7. Dzisiaj liczenie wiernych w kościołach w całej Polsce.
 8. W poniedziałek 22 października przeżywamy wspomnienie Św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Słowo Boże wygłosi O. Mirosław Chmielewski z KUL JP II. O godz. 21.00 zapraszamy do Kościoła na Apel Jasnogórski podczas którego wystąpi Chór św. Jana Pawła II i wykona pieśń uwielbienia Maryi – Magnificat Johanna Pachelbela. Ks. Dyrygent Tomasz Lisiecki zaprasza młode osoby na próby w każdy poniedziałek o godz. 20.00 w domu parafialnym.
 9. Ofiary zebrane od poniedziałku do soboty do puszek będą przeznaczone na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”.
 10. Apostolat Cudownego Medalika zaprasza w sobotę 27 października na Mszę św. o godz. 18.00 a po Mszy na spotkanie w kaplicy MB Nieustającej Pomocy.
 11. Za tydzień w niedzielę 28 października ofiary zbierane do puszek przez studentów KUL będą przeznaczone na Towarzystwo Przyjaciół KUL.
 12. Za tydzień w niedzielę 28 października o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji solenizantów Tadeuszów z racji wspomnienia św. Judy Tadeusza. Na Mszy św. wystąpi nasz chór parafialny „Familia”.
 13. Przez cały miesiąc listopad w dni powszednie i niedzielę z wyjątkiem środy odprawiać będziemy nabożeństwa wypominkowe o godz. 17.15 i Mszę św. o godz. 18.00 za polecanych w wypominkach. Można pobierać karty wypominkowe ze stolików i w domu wypisać imiona naszych bliskich zmarłych.

  

 1. Wspólnota NOWE JERUZALEM zaprasza na Kurs Alpha. Alpha to cykl 10 spotkań o chrześcijaństwie. Ale nie tylko. Alpha to próba spojrzenia na temat wiary z zupełnie innej strony. To wymiana doświadczeń, ciekawi ludzie, zabawa i dyskusje o sprawach, które być może od dawna Cię nurtują. Każde spotkanie składa się z poczęstunku, wykładu i dyskusji w małej grupie. Alpha jest bezpłatna. Pierwsze spotkanie, uroczysta kolacja, odbędzie sie we wtorek 23 października 2018 roku o godz. 18.45 w kawiarence, w Domu Parafialnym.
 2. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. Tradycyjnie „Niedziela” a w niej dodatek: film Wojna totalna. Zabić jak najwięcej., „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Anioł Stróż” dla dzieci, „Miłujcie się” dla młodzieży oraz kalendarze parafialne na rok 2019 zawierające piękne zdjęcia naszych witraży i odremontowanej zakrystii. Cena 7 zł. Zachęcamy!
 3. W minionym tygodniu odszedł do Pana:

Śp. Eustachy Witkowski z ul. Szmaragdowej w 65 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.