XXIX Niedziela Zwykła, rok B (20.10.2019 r.)

XXIX Niedziela Zwykła, rok B (20.10.2019 r.)

 

 1. Dzisiaj liczenie wiernych w kościołach w całej Polsce.
 2. Dzisiaj gościmy Panią Monikę Grajewską – piosenkarkę, która po każdej Mszy św. zaśpiewa kilka swoich utworów. Będzie można nabywać płyty z jej piosenkami. 
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w kaplicy i rodziców w Domu Akcji Katolickiej. 4. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na misje „ Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.

 1. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik w naszym Kościele odprawiane jest w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30. Zgodnie z tradycją zapraszamy wspólnoty modlitewne do prowadzenia nabożeństwa różańcowego w Ogrodzie Różanym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Ofiary zebrane od poniedziałku do soboty do puszek będą przeznaczone na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”.

7.We wtorek 22 października przeżywamy wspomnienie Św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. O godz. 21.00 zapraszamy do Kościoła na Apel Jasnogórski. 

 1. We wtorek 22 października o godz. 9.30 spotkanie w Kościele dla dzieci przedszkolnych z naszej parafii.

 

 1. W dniach 25-27 października 2019 r. w Targach Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11) odbędą się Lubelskie Spotkania Seniorów LUBSENIOR. To wydarzenie podczas którego będzie można wykonać bezpłatne badania medyczne, poszerzyć wiedzę na temat swojego bezpieczeństwa, uzyskać porady prawne oraz miło spędzić czas. Na uczestników czekają atrakcje, występy, prelekcje. Gościem specjalnym będzie p. Halina Frąckowiak. Wstęp jest bezpłatny.
 2. Apostolat Cudownego Medalika zaprasza w niedzielę 27 października na Mszę św. o godz. 18.00 a po Mszy na spotkanie w kaplicy MB Nieustającej Pomocy.
 3. Za tydzień w niedzielę 27 października o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ks. Proboszcza i solenizantów Tadeuszów z racji wspomnienia św. Judy Tadeusza. Na Mszy św. wystąpi nasz chór parafialny „Familia”. w tym dniu ks. Proboszcz zaprasza od godz. 14.30 do 16.30 na kawę imieninową na plebanie i w poniedziałek 28 października od godz. 14.00 do 17.00.
 4. Za tydzień w niedzielę 27 października Skauci Europy będą przeprowadzać kiermasz ciast od godz. 7.00 do 13.00. Ofiary zostaną przekazane na działalność harcerską. 
 5. Za tydzień w niedzielę 27 będziemy gościć w naszej parafii O. Misjonarza Świętej Rodziny, który wygłosi Słowo Boże i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.
 6. Można pobrać karty wypominkowe ze stolików i w domu wypisać imiona naszych bliskich zmarłych. 
 7. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. Przypominamy, że można zabierać koperty znajdujące się na skarbonach.
 8. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej: W „Niedzieli” artykuł o tygodniu misyjnym w Kościele: Misjonarze bez habitów, a w „Gościu Niedzielnymartykuł o 35 rocznicy śmierci męczeńskie ks. Jerzego Popiełuszki: Ofiara ruszyła lawiną. W Witrynie Księgarskiej do nabycia w cenie promocyjnej książka „Ks. Jerzy Popiełuszko, dni które wstrząsnęły Polską”, a także rozważania tajemnic różańcowych. Jest również do nabycia nasz kalendarz parafialny w cenie 7 zł. 
 9. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Hieronim Ferschke z ul. Różanej w 79 roku życia

Śp. Adam Baranowski z ul. Szmaragdowej w 66 roku życia

Śp. Irena Kozak z ul. Sympatycznej w 98 roku życia

Śp. Włodzimierz Wiszniewski z ul. Szmaragdowej w 85 roku życia

Śp. Teresa Spodyniuk z ul. Sympatycznej w 66 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.