XXIX Niedziela Zwykła, rok C (16. 10. 2016 r.)

XXIX Niedziela Zwykła, rok C (16. 10. 2016 r.)

 

 1. W dniu dzisiejszym liczenie wiernych w kościołach w całej Polsce.
 2. W dniu dzisiejszym ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej Świętopietrze.
 3. Dzisiaj w niedzielę zakończenie XX Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył bp Mieczysław Cisło. O godz. 19.00 koncert pt: „ Święty Jan Paweł II i Prymas Wyszyński” z udziałem m.in. Olgierda Łukasiewicza i Alicji Węgorzewskiej.
 4. Dzisiaj uroczyste zakończenie w naszej parafii peregrynacji figury św. Michała Archanioła na Mszy św. o godz. 16.30. Bóg zapłać za przeprowadzenie peregrynacji ks. Robert Ryndak .
 5. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Mszę św. trydencką o godz. 14.30.
 6. Nabożeństwo różańcowe przez cały październik w naszym Kościele odprawiane jest w dni powszednie o godz. 17.15 i w niedzielę o godz. 17.30. Zgodnie z tradycją zapraszamy wspólnoty modlitewne do prowadzenia nabożeństwa różańcowego w Ogrodzie Różańcowym o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (17. 10) – Św. Ignacego Antiocheńskiego, bp., m., wspomn.
  b) we wtorek (18.10) – Św. Łukasza, Ew., święto.
  c) w czwartek (20. 10) –Św. Jana Kantego, prb., patrona diecezji., wspomn.
  d) w piątek (21. 10) – Bł. Jakuba Strzemię, bp., wspomn.
  e) w sobotę ( 22. 10) – Św. Jana Pawła II, p., wspomn. W Tym dniu przypada piąta rocznica ingresu do kościoła archikatedralnego abpa Stanisława Budzika. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 8. Zapraszamy dzieci ze wszystkich przedszkoli z naszej parafii na spotkanie modlitewne w poniedziałek 17 października na godz. 10.00 do Kościoła .
 9. W tym tygodniu przeżywamy święto patronalne Służby Zdrowia . W wigilie św. Łukasza w poniedziałek 17 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 lekarzy i wszystkich pracowników służby zdrowia, a później na spotkanie w kawiarence parafialnej. W katedrze Msza św. 18 października o godz. 19.00.
 10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Nowe Jeruzalem zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpoczyna się 18 października  we wtorek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym (pod Radiem er) sala nr 13 i będzie trwało 6 tygodni. Zapraszamy wszystkich – tych, którzy przeżywają trudności w wierze i tych, którzy chcą więcej w relacji z Bogiem, pragną poznać na nowo Jego miłość, pogłębić osobistą więź z Jezusem i rozpocząć nowe życie w mocy Ducha Świętego.
 11. We wtorek 18 października o godz. 19.00 spotkanie dla nowych czcicieli Św. Michała Archanioła w kaplicy MBNP.
 12. Do środy 19 października będzie możliwość przekazania makulatury do kontenera przy kościele, a dochód cały przeznaczony będzie na budowę studni w Czadzie.
 13. Zapraszamy w czwartek 20 października na Mszę Świętą o godz. 18.00 i na nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
 14. Za tydzień w niedzielę 23 października rozpoczyna się Tydzień Misyjny.
 15. Za tydzień w niedzielę 23 października ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na misje „ Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.
 16. W niedzielę 23 października po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.
 17. Ofiary zbierane w dn. od 23 do 29 października do puszek przeznaczone będą na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”.
 18. Za tydzień w niedzielę 23 października będzie zbiórka przy wyjściu z kościoła na operację w Stanach Zjednoczonych trzyletniej Amelki z Lublina , która walczy z nowotworem złośliwym oka, siatkówczakiem.
 19. Nasza parafia i Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe „Węglin Północny” zapraszają w niedzielę 23 października na godz. 19. 15 do Domu Akcji Katolickiej na komedię Aleksandra Fredry „ Damy i Huzary”. Wstęp wolny.
 20. Przez cały miesiąc listopad w dni powszednie i niedzielę z wyjątkiem środy odprawiać będziemy nabożeństwa wypominkowe o godz. 17.15 i Mszę św. o godz. 18.00 za polecanych w wypominkach. Karty wspominkowe można pobrać ze stolików i w domu wypisać imiona naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 21. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W niedzieli artykuł „W habicie na pogrzeb” , a w Gościu Niedzielnym artykuł „Kościół jak obraz”. Zapraszamy do czytania.

 

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.