XXIX Niedziela Zwykła, rok A (22.10 2017 r.)

XXIX Niedziela Zwykła, rok A (22.10 2017 r.)
 1. Dzisiaj przypada rocznica ingresu do kościoła archikatedralnego Abpa Stanisława Budzika. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Arcybiskupie.
 2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Misyjny.
 3. W dniu dzisiejszym ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na misje „ Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w kaplicy a rodziców w Domu Akcji Katolickiej.
 5. Ofiary zbierane od dzisiejszej niedzieli do 28 października do puszek przeznaczone są na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w sobotę (28.10) – Św. Szymona i Judy Tadeusza, App., świeto. W Tym dniu przypadają imieniny naszego Księdza Proboszcza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Uroczysta Msza św. w wigilię 27 października o godz. 18.00. Wszystkich chętnych którzy chcieliby osobiście złożyć życzenia zapraszamy w piątek i sobotę od godz. 16.00 do 18.00.
 7. Centrum Jana Pawła II zaprasza stypendystów „Świadkowie bożego Piękna” i wszystkich mieszkańców Lublinie do Chóru im. Jana Pawła II, który powstaje przy naszej parafii. Dyrygentem jest ks. dr Tomasz Lisiecki – wykładowca muzyki na KUL. Zapraszamy w poniedziałek 23 października na spotkanie organizacyjne na plebani na godz. 19.30.
 8. We wtorek 24 października o godz. 19.00 spotkanie na plebani Rady Duszpasterskiej.
 9. We wtorek 24 października o godz. 19.00 spotkanie w Sali Maryjnej nad kancelarią Kręgu Biblijnego. Spotkanie poprowadzi ks. Krystian Malec , doktorant biblistyki KUL.
 10. W piątek 27 października o godz. 18.00 Msza św. a po niej spotkanie w kaplicy MBNP czcicieli Matki Bożej Niepokalanej Cudownego Medalika.
 11. Z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy dzieci do uczestnictwa w konkursie na najładniejszy strój Świętego czy Świętej. Za tydzień w niedziele 29 października należy przyjść w tym stroju na Mszę św. o godz. 10.00 i wiedzieć jaki jest to święty.
 12. Za tydzień w niedzielę 29 października będziemy gościć Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Będą głosić Słowo Boże i zbierać ofiary do puszki.
 13. Przez cały miesiąc listopad w dni powszednie i niedzielę z wyjątkiem środy odprawiać będziemy nabożeństwa wypominkowe o godz. 17.15 i Mszę św. o godz. 18.00 za polecanych w wypominkach. Karty wspominkowe można pobrać ze stolików i w domu wypisać imiona naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 14. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W niej wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła. W „Niedzieli” artykuł: „Różaniec do granic”, a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Francja na barkach”. Jest także do nabycia nasz kalendarz parafialny na 2018 rok ze zdjęciami z Jubileuszu XXX – lecia pobytu św. Jana Pawła II na Czubach. Cena 7 zł.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Czesław  Wójcik   z ul. Jana Pawła II  w  88  roku życia

Śp. Bartłomiej Kania z ul. Szmaragdowej w  37  roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.