XXIV Niedziela Zwykła, rok B (16.09.2018 r.)

XXIV Niedziela Zwykła, rok B (16.09.2018 r.)
 1. Dzisiaj Msza św. o godz. 10.00 dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., a po Mszy spotkanie dla dzieci w kaplicy i rodziców w Domu Akcji Katolickiej. W zakrystii i kancelarii można zapisywać dzieci spoza SP nr 28.
 2. Dzisiaj ofiary zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na instalację ogrzewania. Obecnie trwają prace przy demontażu istniejącej instalacji grzewczej jak również montaż pod kościołem nowej instalacji. Trwają również prace na dachu naszego kościoła. W wielu miejscach jest konieczność wymiany obróbek blacharskich oraz skorodowanych elementów blachy. Zabezpieczono również odstający tynk na dzwonnicy kościoła, który stwarzał niebezpieczeństwo dla wchodzących do świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj ofiary zbierane do puszek znajdujących się w kościele są przeznaczone na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) we wtorek (18.09) – Św. Stanisława Kostki, z., patrona Polski, święto. Msza św. w intencji młodzieży z naszej parafii będzie w niedzielę 23 września o godz. 18.00.
  b) w czwartek (20. 09) – Św. Andrzeja Kim Taegon, prb., Pawła Chong Hasangi i Tow., mm., wspom.
  c) w piątek (21.09) – Świętego Mateusza, Ap., Ew., święto.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego 18 września we wtorek o godz. 18.45 w Sali Maryjnej nad kancelarią.
 6. Spotkanie Duszpasterskie Wdowców i Wdów 19 września w środę o godz. 18.45 w Sali Maryjnej nad kancelarią.
 7. W czwartek 20 września Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
 8. Zapisy uczniów klas VIII SP i III gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w kancelarii i zakrystii do 23 września 2018 r.
 9. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł o poświęceniu płaskorzeźby upamiętniającej ocalenie Jana Pawła II przez ks. kard. Stanisława Dziwisza: „Pamięć o Janie Pawle II”, a w „Gościu Niedzielnym” artykuł o uroczystości odpustowej w sanktuarium na Górze Chełmskiej: „Ona jest z nami w każdy czas”.
share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.