XXIV Niedziela Zwykła, rok C (11. 09. 2016 r.)

XXIV Niedziela Zwykła, rok C (11. 09. 2016 r.)
 1. Od dzisiejszej niedzieli do 18 września obchodzony będzie VI Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowanie naśladowaniem miłosiernej miłości Boga”. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, młodzieży i wychowawcach.
 2. Dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców z ulicy Matki Teresy z Kalkuty na Mszę św. dziękczynną o godz. 16.30 z racji kanonizacji ich patronki.
 3. W dniu dzisiejszym ofiary zbierane przez Ks. Aleksandra z Kamerunu do puszki będą przeznaczone na seminarium duchowne w Kamerunie.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) we wtorek (13. 09) –Św. Jana Chryzostoma, bp., dK., wspomn.
  b) w środę ( 14. 09) – Podwyższenie Krzyża Świętego, święto.
  c) w czwartek ( 15. 09) – NMP Bolesnej, wspomn.
  d) w piątek ( 16. 09) – Św. Korneliusza, p., i Cypriana bp., mm., wspomn.
 5. Chór Parafialny „Familia” wznawia w tym tygodniu, w poniedziałek 12 września, próby po przerwie wakacyjnej. Zapraszamy chórzystów a także osoby chętne, obdarzone dobrym głosem, które chciałyby wspólnie z nami śpiewać “Bogu na chwałę i ludziom na pożytek”. Próby chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w Domu Parafialnym w sali nr 12.
 6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w poniedziałek, 12 września, o godz. 19.00.
 7. Od dzisiejszego dnia wszyscy chorzy, którzy pragną przyjąć Komunię Św. w niedzielę będą mogli zaprosić Szafarza Komunii Św. Zgłoszenia w zakrystii bądź kancelarii.

 

 Za tydzień w niedzielę 18 września:
a) Na Mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo dzieci i święcenie tornistrów. Po Mszy w zakrystii zapisy dzieci, które w tym roku pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej spoza SP 28.
b) Msza św. trydencka o godz. 14.30.
c) Po Mszy św. o 18.00 w zakrystii zbiórka ministrantów i kandydatów.
d) W tym dniu z racji wspomnienia św. Stanisława Kostki obchodzony będzie Dzień Patronalny Młodzieży. Zapraszamy młodzież na Mszę Św. na godz. 18.00
e) Ofiary zbierane w tym dniu do puszek będą przeznaczone na „Fundusz Ewangelizacyjny w Środkach Społecznego Przekazu”.

 1. 2 października o godz. 19.00 w kościele spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania. Zapisy od poniedziałku 12 września w kancelarii parafii do niedzieli 25 września.
 2. Od niedzieli 2 października przenosimy Mszę Św. dla dorosłych z godz. 10.00 na 11.30, a Msza Św. dla dzieci będzie o godzinie 10.00. Suma będzie sprawowana za parafian o godz. 11.30. O godz. 13.00 będzie Msza Św. w intencji dzieci przyjmujących chrzest i ich rodziców.
 3. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca będzie transmisja Mszy Św. o godz. 11.30 z naszego kościoła przez Katolickie Radio eR.
 4. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W niedzieli artykuł „Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy.”, a w Gościu Niedzielnym „Bądź Królową”. Zapraszamy do czytania.
 5. W minionym tygodniu odeszli do Pana

Śp. Waldemar Stępniak z ul. Różanej w 52 roku życia.

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.