XXIV Niedziela Zwykła, rok A (17.09.2017 r.)

XXIV Niedziela Zwykła, rok A (17.09.2017 r.)

 

 1. Dzisiaj Msza św. o godz. 10.00 dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., a po Mszy spotkanie dla dzieci w kaplicy a dla rodziców w Domu Akcji Katolickiej.
 2. Dzisiaj ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (18.09) – Św. Stanisława Kostki, z., patrona Polski, święto. Msza św. w intencji młodzieży z naszej parafii będzie w niedzielę 24 września o godz. 18.00.
  b) w środę (20. 09) – Św. Andrzeja Kim Taegon, prb., Pawła Chong Hasangi i Tow., mm., wspom.
  c) w czwartek (21.09) – Świętego Mateusza, Ap., Ew., święto.
  d) w sobotę (23.09) – Św. Pio z Pietrelciny, prb., wspom.
 4. Chór Parafialny „Familia” wznawia w tym tygodniu, w poniedziałek 18 września, próby po przerwie wakacyjnej. Zapraszamy chórzystów a także osoby chętne, obdarzone dobrym głosem, które chciałyby wspólnie z nami śpiewać “Bogu na chwałę i ludziom na pożytek”. Bardzo potrzebujemy nowych głosów, zwłaszcza męskich. Próby chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w Domu Parafialnym w sali nr 12.
 5. W środę 20 września po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy odbędzie się spotkanie modlitewne osób uczestniczących w czwartkowo – piątkowych Adoracjach Najświętszego Sakramentu. Na spotkanie zapraszamy również inne osoby zainteresowane Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 6. Do środy 20 września można do kontenera składać makulaturę na budowę studni w Środkowej Republice Afryki.
 7. W czwartek 21 września Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
 8. W sobotę 7 października w święto MB Różańcowej organizowany jest drugi autokar na wyjazd do Woli Uhruskiej w celu włączenia się do ogólnopolskiego omadlania różańcowego naszej Ojczyzny na granicach Polski. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
 9. Bierzmowanie w naszej parafii będzie w sobotę 21 kwietnia 2018 roku o godz. 18.00. Zapisy uczniów klasy III gimnazjum u ks. Grzegorza. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania 26 września we wtorek o godz. 18.00.
 10. Zapraszamy ministrantów i chłopców do liturgicznej służby ołtarza ( do ministrantów) na spotkania w każdą sobotę. Zbiórka dla młodszych ministrantów o godz. 10.00, a starszych o godz. 11.00.
 11. Centrum Jana Pawła II z parafią Świętej Rodziny organizuje Młodzieżową Orkiestrę Dętą. Zapraszamy młodzież, która już gra na instrumentach lub uczy się w szkole muzycznej na spotkanie z dyrygentem Panem Stanisławem Szymaniakiem w czwartek 28 września o godz. 19.00 w sali na plebani.
 12. Za tydzień w niedzielę 24 września będziemy gościć w naszej parafii Ks. dr Czesława Bielca, który wygłosi Słowo Boże i będzie rozprowadzał broszurkę o Świadkach Jehowy.
 13. Za tydzień w niedzielę 24 września ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 14. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Różaniec do granic”, a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Pozwól mi żyć”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Bogdan Wąchała  z ul. Sasankowej w 67 roku życia

Śp. Genowefa Flis z ul. Szmaragdowej w 88 roku życia

Śp. Zofia Szczygieł z ul. Przedwiośnie w 95 roku życia

Śp. Zofia Krysa z ul. Romantycznej w 73 roku życia

Śp. Edward Ryłowicz z ul. Przedwiośnie w 68 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.