XXI Niedziela Zwykła, rok B (25.08.2019 r.)

XXI Niedziela Zwykła, rok B (25.08.2019 r.)

1. Dzisiaj Caritas zbiera ofiary do puszek, które są przeznaczone na przybory szkolne dla dzieci „Tornister pełen uśmiechów”.
2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
a) w poniedziałek (26.08) – NMP Częstochowskiej, urocz. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00.
b) we wtorek (27.08) – Św. Moniki, wspom.
c) w środę (28.08) – Św. Augustyna, bp., dK, wspom.
d) w czwartek (29.08) – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, wspom.
3. We wtorek, 27 sierpnia Apostolat Cudownego Medalika zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie.
4. W środę, 28 sierpnia zapraszamy do Domu Akcji Katolickiej o godz. 19.00 na spektakl: 80 rocznica wybuchu II wojny światowej „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki”. Monodram Przemysława Tejkowskiego. Szczegółowe informacje na plakacie.
5. W piątek, 30 sierpnia o godz. 19.00 spotkanie przed pielgrzymką pieszą do Wąwolnicy w Sali Maryjnej na plebanii. Zapraszamy służby porządkowe, osoby chętne do śpiewania i niesienia tub.
6. W tym tygodniu przypada uroczystość ku czci MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Organizujemy pieszą pielgrzymkę, która wyruszy w sobotę 31 sierpnia po Mszy św. o godz. 6.00 –ubezpieczenia dla chętnych i autokarowa w dniu uroczystości 01 września. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 25 zł. Zapisy do udziału w tych pielgrzymkach w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zachęcamy naszych parafian do udziału w tej uroczystości.
7. Przypominamy, że od następnej niedzieli 01 września będą odprawiane Msze św. o godz. 16.30, a nie będzie Mszy św. o godz. 19.30.
8. Za tydzień w niedziele 01 września na Mszy św. dla dzieci o godz. 10.00 będzie poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.
9. Za tydzień w niedzielę 01 września ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
10. Za tydzień w niedzielę 01 września ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.
11. Za tydzień w niedzielę 01 września zapraszamy na pielgrzymkę rowerową do Wąwolnicy. Wyjazd o godz. 8.30 spod Kościoła. Spotkanie dla chętnych w czwartek 29 sierpnia o godz. 19.00 w Sali Maryjnej na plebanii.
12. Za tydzień w niedzielę 01 września przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30 w Domu Akcji Katolickiej.
13. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. W dalszym ciągu można zabierać koperty znajdujące się na skarbonach z drukiem „Ofiara na remont Kościoła”.
14. Bezpłatne porady prawne w naszej parafii udzielane przez Pana Pawła Wysokińskiego w środy od godz. 16.00 do 17.00 w kancelarii.
15. Nasza parafia organizuje 8 – dniową pielgrzymkę do Medżugorie i Chorwacji. Termin 30 września – 7 października. Koszt 980 zł + 210 euro. Szczegóły na plakatach i u ks. Emila.
16. Nasza parafia organizuje w dniu 14 września pielgrzymkę do Włocławka, na ogólnopolską akcję modlitewna „Polska pod Krzyżem”. Wyjazd w piątek o godz. 23.30 spod Kościoła, powrót rano w niedzielę. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii. Szczegółowe informacje na plakacie.
17. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej: W „Niedzieli” artykuł: Ta, co Jasnej broni Częstochowy, a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: Z konfesjonałów do więzień.
18. Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne
Umiłowani w Chrystusie Panu!

W mocy Ducha Świętego przygotowujemy się do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Pragniemy, aby nasz Kościół lokalny stawał się domem i szkołą komunii, czyli jedności i wspólnoty, mającej swój fundament w Eucharystii. Eucharystia bowiem jednoczy nas ściśle z Chrystusem, a jednocześnie łączy z naszymi braćmi i siostrami. Co więcej, posyła nas, abyśmy dawali świadectwo Ewangelii przez wiarę i miłość.
Nieocenioną Nauczycielką wiary i miłości jest Najświętsza Maryja Panna, czczona w wielu sanktuariach maryjnych, także w naszej archidiecezji. Dzieło odnowy synodalnej będziemy polecać Jej wstawiennictwu podczas wrześniowych uroczystości Maryjnych w Wąwolnicy i Chełmie oraz w październiku, w nowym Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie.
Zachęcam do udziału w tradycyjnych pielgrzymkach pieszych do Wąwolnicy i do Chełma. W obu sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności wobec Stwórcy za tegoroczne plony.
Tegorocznym uroczystościom Maryjnym w Wąwolnicy w niedzielę, 1 września o godz. 12.00 będzie przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.
W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w niedzielę, 8 września o godz. 11.30, zgromadzimy się wokół Bazyliki Mariackiej na Górze Chełmskiej. Naszej modlitwie przewodniczył będzie Kardynał Stanisław Dziwisz, najważniejszy świadek pontyfikatu św. Jana Pawła II.
W dniu 7 października, w poniedziałek o godz. 18.00 spotkamy się w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie przy ul. Bursztynowej. Odpustowej Eucharystii będzie przewodniczył pochodzący z naszej archidiecezji Biskup Jan Sobiło z Zaporoża na Ukrainie.
Niech Duch Święty prowadzi nas wspólną drogą na spotkanie Chrystusa, którego odnajdujemy w ramionach Matki Bożej, czczonej w Wąwolnicy, Chełmie i w Lublinie.

Wszystkim z serca błogosławię

Wasz Biskup
Stanisław
Lublin, Wspomnienie Matki Bożej Królowej, 22 sierpnia 2019 r.

19. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:
Śp. Marian Sobiesiak z ul. Romantycznej w 70 roku życia
Śp. Zofia Stelmaszek z ul. Sympatycznej w 76 roku życia
Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.