XXI Niedziela Zwykła, rok A (27.08.2016 r.)

XXI Niedziela Zwykła, rok A (27.08.2016 r.)

 

 1. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii odbywa się zbiórka do puszek na rzecz ofiar burz i nawałnic jakie przeszły przez nasz kraj.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 3. a) w poniedziałek (29.08) – Św. Augustyna, bp., dk., wspom.
 4. b) we wtorek (30. 08) – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela, wspomn.
 5. c) w piątek (01. 09) – Bł. Bronisławy, dz., wspomn.
 6. 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. Msze św. w pierwszy piątek miesiąca rano o 00 i po południu o 16.30 i 18.00. Spowiedź rano od 6.45 do 7.30 i po południu od 16.00 do 18.30. Na spowiedź o godz. 16.00 zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci i młodzież rozpoczynające rok szkolny.
 7. W środę, 30 sierpnia zapraszamy do naszego Kościoła o godz. 19.00 na koncert. Na trąbce zagra ANDRIY NAKONECHYJ, a na organach NADIYA VELEYCHKO.
 8. 1 września w piątek pamiętajmy w modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny.

 1. W tym tygodniu przypada uroczystość ku czci MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Organizujemy pieszą pielgrzymkę, która wyruszy w sobotę 2 września po Mszy św. o godz. 6.00 i autokarowa w dniu uroczystości 3 września. Wyjazd o godz. 9.00, a powrót o godz. 15.00. Zapisy do udziału w tych pielgrzymkach w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zachęcamy naszych parafian do udziału w tej uroczystości.
 2. 4 września dzieci i młodzież rozpoczynają rok szkolno – katechetyczny. Msze św. w naszym Kościele:
  a) o godz. 9.00 Msza św. dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 28 i Gimnazjum,
  b) o godz. 10.15 Msza św. dla uczniów i nauczycieli. Szkoły Podstawowej „Skrzydła”.
 3. W poniedziałek 4 września o godz. 19.00 spotkanie na plebanii dla katechetów.
 4. We wtorek 5 września o godz. 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii.
 5. Przypominamy, że od następnej niedzieli będą odprawiane Msze św. o 16.30, a nie będzie Mszy św. o godz. 19.30.
 6. Za tydzień w niedzielę 3 września ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 7. Za tydzień w niedzielę 3 września ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na przybory szkolne dla dzieci „Tornister pełen uśmiechów”.
 8. W dniach od 8 do 9 września do Lublina przybędzie około dwutysięczna Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Niewidomych i Słabowidzących. Zostaliśmy, jako jedna z parafii, poproszeni o życzliwe przyjęcie – kolację, nocleg i śniadanie. Osoby, które chciałby podjąć pielgrzymów zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. Dziękujemy za otwarte drzwi i serca. Szczegóły w zakrystii.

 Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Prezent dla Maryi”- 300. Rocznica koronacji MB Częstochowskiej, a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Święty eksperyment” i film na płycie DVD pt. MISJA.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Krystyna Pyda z ul. Sympatycznej w 82 roku życia

Wieczny odpoczynek…

Zaproszenie Metropolity Lubelskiego 

na uroczystości Maryjne

 

Umiłowani w Chrystusie Panu!

          Obecny rok upływa pod znakiem rocznic Maryjnych. Sto lat temu rozległo się z dalekiej Fatimy wezwanie do nawrócenia, powrotu do serca Ewangelii oraz do intensywnej modlitwy za świat i Kościół. Przeżywamy także trzechsetną rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Posłuszni wezwaniu z Jasnej Góry modlimy się, aby nasze przemienione życie stało się „żywym diademem korony chwały Maryi”.

         Sanktuaria Maryjne są – według słów papieża Franciszka – płaszczem światła, które nas okrywa, kiedy uciekamy się pod opiekę Dziewicy Matki, aby Ją prosić: «Okaż nam Jezusa». Pod Jej płaszczem się nie zagubimy; przez Jej ręce przyjdzie do nas nadzieja i pokój, których tak bardzo potrzebujemy.

           Podobną rolę pełnią także nasze sanktuaria Maryjne. Serdecznie więc zapraszam wszystkich wiernych na uroczystości w Wąwolnicy. W niedzielę 3 września o godz. 1200 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Natomiast na Górę Chełmską udamy się 8 września, w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 1130 sprawować będziemy Eucharystię pod przewodnictwem Księdza Biskupa Witalija Skomarowskiego z Łucka na Ukrainie. W obu sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności wobec Stwórcy za tegoroczne plony.

            Pragnę Was także zaprosić do kościoła Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, gdzie od trzech lat czczony jest obraz Matki Bożej Latyczowskiej, patronki Nowej Ewangelizacji w naszej archidiecezji. W dniu 7 października o godz. 1100 zgromadzimy się na Eucharystii, podczas której nastąpi ogłoszenie tego kościoła sanktuarium Maryjnym. Uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

           W oczekiwaniu na obfite owoce pielgrzymowania Maryjnym szlakiem z serca wszystkim błogosławię.

                                Wasz Biskup Stanisław

            Lublin, 24 sierpnia 2017 r.

 

 

 

 

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.