XX Niedziela Zwykła, rok B (18.08.2019 r.)

XX Niedziela Zwykła, rok B (18.08.2019 r.)

1.Przypominamy, że we wszystkie niedziele w sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. jest o godz. 19.30.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) we wtorek (20.08) – Św. Bernarda, op., dK., wspom.
  b) w środę (21.08) – Św. Piusa X, p., wspom.
  c) w czwartek (22.08) – NMP Królowej, wspom.
  d) w sobotę (24.08) – Św. Bartłomieja, Ap., święto.
 2. W środę, 21 sierpnia zapraszamy do naszego Kościoła o godz. 19.00 na koncert Miniatury klasyczne i sakralne. Wystąpią: Andriy Nakonechnyj- trąbka, Nadiya Velychko – organy, Kamil Wrona – organy. Szczegółowe informacje na plakacie.
 3. W piątek, 23 sierpnia zapraszamy do naszego Kościoła o godz. 19.00 na koncert Orkiestry dętej z Austrii (Baernach). Dyrygent Gregor Nabl.

5. W dniach 22-25 sierpnia odbędzie się w parafii Garbów kolejna edycja  Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Serdecznie zapraszamy młodych ludzi do uczestnictwa w tym spotkaniu.

 1. Koperty znajdujące się na skarbonach z drukiem „Ofiara na remont Kościoła” można wsiąść do domu a po wypełnieniu złożyć z ofiara do skarbony, zakrystii lub kancelarii. Osoby które chciałyby nie wypełniać druku mogą przyjść do zakrystii lub kancelarii złożyć ofiarę, która zostanie wpisana do zeszytu.
 2. Za tydzień w niedzielę 25 sierpnia ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na przybory szkolne dla dzieci „Tornister pełen uśmiechów”.
 3. Zapraszamy na tradycyjną pieszą pielgrzymkę do Wąwolnicy: wyjście 31 sierpnia w sobotę – Msza św. o godz. 6.00, wyjście o godz. 7.00 . Koszt 15 zł. na ubezpieczenie. Zaś 01 września w niedzielę organizujemy autokarowy wyjazd o godz. 10:00, koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 4. Bezpłatne porady prawne w naszej parafii udzielane przez Pana Pawła Wysokińskiego w środy od godz. 16.00 do 17.00 w kancelarii.
 5. Liceum Ogólnokształcące przy ul. Zamojskiej 47 posiada jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje na plakacie.
 6. Nasza parafia organizuje 8 – dniową pielgrzymkę do Medżugorie i Chorwacji. Termin 30 września – 7 października. Koszt 980 zł + 210 euro. Szczegóły na plakatach i u ks. Emila.
 7. Nasza parafia organizuje w dniu 14 września pielgrzymkę do Włocławka, na ogólnopolską akcję modlitewna „Polska pod Krzyżem”. Wyjazd w piątek o godz. 23.30 spod Kościoła, powrót rano w niedzielę. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii. Szczegółowe informacje na plakacie.
 8. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej: W „Niedzieli” artykuł: Postawić Krzyż w centrum życia, a w „Gościu Niedzielnymartykuł: Chwała za progiem.
 9. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana:

Śp. Jerzy Ignatowicz z ul. Sympatycznej w  62 roku życia

                                                         Wieczny odpoczynek

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.