XVIII Niedziela Zwykła rok C (31.07.2016 r.)

XVIII Niedziela Zwykła rok C (31.07.2016 r.)

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (01. 08) –Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp., dK., wspom.
  b) we wtorek (02.08) – W tym dniu w kościołach parafialnych można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny zwany Porcjunkula. Może uzyskać go wierny, który w tym dniu pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga, nawiedzając archikatedrę albo bazylikę mniejszą w Lublinie, Chełmie, w Wąwolnicy lub w Lubartowie.
  c) we czwartek (04. 08) – Św. Jana Marii Vianneya, prob., wspom.
  d) w sobotę (06. 08) – Przemienienie Pańskie, święto. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 7.30, 9.00, 12.00 i 18.00. W tym dniu z racji święta nie wolno celebrować Mszy św. o Niepokalanym Sercu NMP.
 2. Przyjmujemy zapisy na Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec” a także ofiary na Fundusz
  „Idę z Tobą”.
 3. Spotkanie przedpielgrzymkowe do Częstochowy w poniedziałek 1 sierpnia o godz. 19.00 w Sali Maryjnej na plebanii.
 4. Piesza pielgrzymka do Częstochowy wyruszy w środę 3 sierpnia z Katedry Lubelskiej po Mszy św. o godz. 8.00.

 

 5. W tym tygodniu przypadają:
a) I – czwartek miesiąca – Nabożeństwo i Masza św. w intencji o powołania kapłańskie i zakonne z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II,
b) I – piątek miesiąca – Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 7.00, 12.00 i 18.00. Spowiedź rano od 6.45 do 7.30 i po południu od 17.00 do 18.30.
c) I – niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

 1. Trwa Jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Organowy. Szczegóły koncertów na ulotkach oraz na stronie internetowej www.festiwal.rodzina.lublin.pl. W najbliższą środę 03 lipca wystąpi Halina Łabonarska – recytacja, Robert Grudzień – organy.
 2. Ofiary zbierane za tydzień na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim wspierającym konieczne remonty przy wejściu do naszej świątyni oraz w domu parafialnym.
 3. Radio Er zaprasza dzieci do wspólnej zabawy w piątek od 10 do 13:00 w ramach Akcji Dobre Wakacje w Dobrym Towarzystwie. Szczegółowe informacje dostępne są na plakatach oraz na stronie internetowej www.radioer.pl
 4. Organizujemy półkolonie dla dzieci przy naszej parafii w dn. od 20 do 30 sierpnia. Szczegółowe informację będą na stronie internetowej parafii.
 5. 10. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Pielgrzymka – sposób na życie.” a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Młodzi jak Franciszek” Jest już nowy numer naszej Parafialnej Gazety – koszt wydruku to 3 złote. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 6. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Janina Misztal z ul. Fantastycznej w 64 roku życia

Śp. Antonina Węska z ul. Fantastycznej w 102 roku życia

Śp. Anna Jucewicz  z ul. Romantycznej w 89 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.