XVII Niedziela Zwykła, rok B (28.07.2019 r.)

XVII Niedziela Zwykła, rok B (28.07.2019 r.)
 1. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w miesiącu lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 16.30, zaś w tym okresie poza Mszą św. o godz. 18.00 jest Msza św. dodatkowa o godz. 19.30.
 2. Dziś po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane z tej racji przeznaczone są na potrzeby Fundacji MIVA Polska, która zajmuje się zakupem i dostarczeniem pojazdów dla misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (29. 07) – Św. Marty, wspom.
  b) w środę (31. 07) – Św. Ignacego z Loyoli prb., wspom.
  c) w czwartek (01. 08) – Św. Alfonsa Marię Liguoriego, bp., dK., wspom.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Msza św. W wakacje w I piątek miesiąca nie ma Mszy św. o godz. 16.30.
 5. W środę 31 lipca zapraszamy do naszego Kościoła o godz. 19.00 na koncert Stanisław Moniuszko – Opera „Straszny dwór”. Wystąpią Soliści Opery Narodowej i Teatru Wielkiego w Łodzi. Szczegółowe informacje na plakacie.
 6. W sobotę 3 sierpnia po raz 41 z Lublina wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.30 na Placu Archikatedralnym. Osoby które zapisały się w naszej parafii na pielgrzymkę prosimy, aby zgłosiły się do zakrystii po odbiór materiałów pielgrzymkowych. W parafii przyjmujemy zapisy na fundusz „Idę z Tobą”.
 7. Nasza parafia zaprasza w ramach akcji Dobre Wakacje w Dobrym Towarzystwie na zabawy dla dzieci w każdy czwartek lipca na placu kościelnym od godz. 10.00 do 13.00.
 8. Za tydzień w niedzielę 4 sierpnia ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszym kościele.
 9. Koperty znajdujące się na skarbonach z drukiem „Ofiara na remont Kościoła” można wsiąść do domu a po wypełnieniu złożyć z ofiara do skarbony, zakrystii lub kancelarii. Osoby które chciałyby nie wypełniać druku mogą przyjść do zakrystii lub kancelarii złożyć ofiarę, która zostanie wpisana do zeszytu.
 10. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej i przy wyjściu z Kościoła: W „Niedzieli”: szereg artykułów poświęconych historii naszej Ojczyzny i jej drodze do wolności; artykuł o inicjatywie powołaniowej księży z archidiecezji Częstochowskiej „Kapłani wyszli na ulicę”, a w „Gościu Niedzielnymartykuły: O umowie pomiędzy Państwem Polskim a Kościołem Katolikim, O roli księży w Powstaniu Warszawskim, a także o tym co dzieje się w polityce w Polsce i na Świecie oraz nasza gazetka parafialna „Ku Świętej Rodzinie”.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana:

Śp. Teresa Ewa Biegaj z ul. Różanej w 83 roku życia

Śp. Stanisław Olszewski z ul. Fantastycznej w 67 roku życia  

                                                         Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.