XVI Niedziela Zwykła rok C (17.07.2016 r.)

XVI Niedziela Zwykła rok C (17.07.2016 r.)
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) środa – bł. Czesława
  b) piątek – Św. Marii Magdaleny
  c) sobota – Św. Brygidy, patronki Europy
 2. Msza św. trydencka dziś o 14:30.
 3. W dniach 17-25 lipca 2016 obchodzimy XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W Roku Miłosierdzia jest to także uczynek miłosierdzia wobec tych, którzy czynią miłosierdzie na misjach z pomocą pojazdów – ofiary można składać do puszek. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów.
 4. Najbliższa Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie – 18 sierpnia 2016 r godz. 18.00 – w lipcu zatem nie będzie.
 5. Przyjmujemy zapisy na Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec” a także ofiary na Fundusz
  „Idę z Tobą”.
 6. Trwa Jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Organowy. Szczegóły koncertów na ulotkach oraz na stronie internetowej www.festiwal.rodzina.lublin.pl. W najbliższą środę Białoruski duet kameralny Rail Sadykov – akordeon, Ksenija Pogorelaja – organy.
 7. Radio Er zaprasza dzieci do wspólnej zabawy w piątek od 10 do 13:00 w ramach Akcji Dobre Wakacje w Dobrym Towarzystwie. Szczegółowe informacje dostępne są na plakatach oraz na stronie internetowej www.radioer.pl Gorąco zachęcamy do słuchania naszego diecezjalnego Radia. W najbliższym czasie będzie ono transmitować uroczystości Światowych Dni oraz wszystkie punkty pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka do Polski.
 8. Jest już nowy numer naszej Parafialnej Gazety – zachęcamy do zakupu –
  3 złote to koszt wydania.

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

w Parafii i Diecezji

Po pierwsze bardzo prosimy o modlitwę w intencji ŚDM., Wolontariuszy i Pielgrzymów.

Do naszej Parafii w środę po południu przyjedzie 13 – osobowa grupa francuzów z diecezji Tuluzy. W Parafiach: Św. Urszuli, M.B. Różańcowej, Przemienienia Pańskiego i Św. Józefa będzie przebywać ok. 200 gości z Francji. Bardzo dziękujemy za życzliwość Parafian i chęć przyjęcia – mamy w bazie 40 rodzin i ponad 100 miejsc noclegowych. Niestety liczba przyjeżdzających jest niepomiernie mniejsza.

Plan pobytu Gości z Francji jest wywieszony na tablicach oraz drzwiach. Będą zwiedzać Lublin (Majdanek, KUL, Stare Miasto) oraz Kozłówkę, spotykać się w grupach formacyjnych, poznawać naszą kulturę i Tradycję.

Zapraszamy już teraz na uroczystą Mszę św. całej lokalnej grupy z Francji we czwartek na godz. 20:00. W pozostałe dni Msze św. z pielgrzymami w Par. M.B. Różańcowej (piątek) i św. Józefa (poniedziałek).

Władze naszego Miasta zapraszają wszystkich na koncert „Mazowsza” oraz Zespołu Pieśni i Tańca “Lublin” w piątek na godz. 19.00 na Placu Zamkowym w Lublinie. Wstęp dla wszystkich wolny!

W sobotę o godz. 10:00 z Placu Zamkowego wyruszy marsz młodzieży z Polski i zagranicy oraz wszystkich chętnych na Arenę Lublin, która „zamieni się” w Arenę Młodych! Zapraszamy do zakrystii osoby zapisane po odbiór wejściówek. Można w spotkaniu uczestniczyć również za pośrednictwem mediów, a także spróbować dołączyć do przemarszu, gdzie jak podają organizatorzy będą rozdawane pozostałe wolne wejściówki. Są ustalone zasady bezpieczeństwa z którymi prosimy się zapoznać na stronie www.sdm.lublin.pl

Niedzielę goście spędzą w gronie rodzin ich przyjmujących. Wieczorem w niedzielę wszystkich zapraszamy na organizowany przez naszą Parafię, Centrum Jana Pawła II oraz Bank PKO Bank Polski Koncert Zespołu „LUMEN” „Młodzi – Miłosierni”, który odbędzie się o godz. 19:30 w Parku Jana Pawła II w Wąwozie. Zaprośmy rodzinę, bliskich, znajomych! Niech to będzie wspólny czas świętowania Dni Młodzieży i okazja do doświadczenia entuzjazmu młodych! Niech wszelki lęk przed tymi, którzy chcą służyć złu, rozwieje nadzieja w Bożą opatrzność i ochronę Św. Michała Archanioła, do którego codziennie się modlimy.

Pielgrzymi z Francji odjadą do Krakowa w poniedziałek przed południem.

Z naszej Parafii do Krakowa na wydarzenia centralne ŚDM jedzie 38 osobowa grupa młodzieży. Spotkania dla wyjeżdzających w poniedziałki 18 i 25 lipca o godz. 19:00 na Plebanii. Możemy zabrać jeszcze 12 osób w autokarze do Krakowa – Myślenic, ale nie do tego samego miejsca zakwaterowania. Jest szansa na wyjazd na ŚDM poprzez rejestrację Last Minute na stronie www.krakow2016.com. Szczegóły u ks. Piotra Irackiego.

Spotkanie Parafialnego Wolontariatu w najbliższy poniedziałek o godz. 20:00.

 9. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Mały Gość”, dla młodzieży „Wzrastanie” oraz nasza Gazeta Parafialna. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Edward Gieroba z ul. Jutrzenki w 87 roku życia

Śp. Ewa Naftyńska z ul. Szmaragdowej w 70 r. życia

Śp. Irena Sarna z ul. Sympatycznej w 89 r. życia.

Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.