XV Niedziela Zwykła rok C (10.07.2016 r.)

XV Niedziela Zwykła rok C (10.07.2016 r.)

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) poniedziałek – Święto Św. Benedykta, patrona Europy.
  b) sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 2. Msza św. za Ojczyznę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii w ramach podjętej Krucjaty Różańcowej dziś o godz. 18, po Mszy czuwanie z różańcem w ręku.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie 13 lipca, o godz. 18:40 procesja z Figurą. Modlić się będziemy w ramach Wielkiej Nowenny o nawrócenie grzeszników i pokój na całym świecie.
 4. Czuwanie Młodzieży, wolontariuszy i rodzin przed Światowymi Dniami Młodzieży w najbliższy czwartek o 19:00 w kaplicy po nim spotkanie integracyjno-informacyjne.
 5. Msza św. trydencka w przyszłą niedzielę o 14:30.
 6. Przyjmujemy zapisy na Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec” a także ofiary na Fundusz
  „Idę z Tobą”.
 7. We wszystkie niedziele w miesiącu lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 16.30.
 8. Trwa Jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Organowy. Szczegóły koncertów na ulotkach, które można pobrać ze stolików oraz na stronie internetowej www.festiwal.rodzina.lublin.pl. W najbliższą środę „Kantata na 1000 lecie Chrześcijaństwa: Siedem Słów Zbawiciela na Krzyżu”, wystąpi Chór Filharmonii im. H. Wieniawskiego, soliści oraz Pan Robert Grudzień na organach.
 9. Radio Er zaprasza dzieci do wspólnej zabawy w piątek od 10 do 13:00 w ramach Akcji Dobre Wakacje w Dobrym Towarzystwie. Szczegółowe informacje dostępne są na plakatach oraz na stronie internetowej www.radioer.pl Gorąco zachęcamy do słuchania naszego diecezjalnego Radia. W najbliższym czasie będzie ono transmitować uroczystości Światowych Dni oraz wszystkie punkty pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka do Polski.
 10. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Mały Gość”, dla młodzieży „Wzrastanie”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Grzegorz Mituła z ul. Przedwiośnie w 31 roku życia

Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.