XIX Niedziela Zwykła, rok A (13.08.2017 r.)

XIX Niedziela Zwykła, rok A (13.08.2017 r.)

 

  1. W tym tygodniu zamontowaliśmy witraż Św. Judy Tadeusza przy ołtarzu, po prawej stronie.
  2. W zeszły piątek zakończyły się kolonie dla dzieci w Okunince. Dziękujemy ks. Marcinowi Wyszyńskiemu, wychowawcom i opiekunom. Dziękujemy także ks. Krzysztofowi Krzaczkowi i siostrze Bernardzie za zorganizowanie wyjazdu i opiekę nad ministrantami i scholą dziecięcą.
  3. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, zaś w tym okresie poza Mszą św. o godz. 18.00 będzie Msza św. dodatkowa o godz. 19.30.

 1. Nabożeństwo Fatimskie w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 19:30. Zapraszamy ze świecami na procesję maryjną.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) 14 sierpnia (poniedziałek) – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  b) 17 sierpnia (czwartek) – Wspomnienie św. Jacka, prezbitera
 3. W poniedziałek, 14 sierpnia przypada 76 rocznica męczeńskiej śmierci Św. Maksymiliana Kolbe, założyciela i Patrona Rycerstwa Niepokalanej. Z tej racji dla uczczenia świętego i za Jego wstawiennictwem prowadzone będzie czuwanie modlitewne od godz. 10:30 do 12:00 w kaplicy Matki Bożej. Zapraszamy wiernych, a szczególnie zaangażowanych w Rycerstwo Niepokalanej i przynależnych.
 4. We wtorek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Święto Wojska Polskiego. Msze święte w porządku niedzielnym: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i dodatkowo o 19:30. W poniedziałek o godz. 18:00 Msza św. wigilijna tej Uroczystości.
 5. W środę, 16 sierpnia zapraszamy do naszego Kościoła o godz. 19.00 na koncert pt. „Cud nad Wisłą – Bitwa Warszawska 1920” w 150 rocznicę urodzin Marszałka Piłsudskiego. Wystąpi Jakub Gąska – tenor, Agnieszka Schultz-Brzyska – fortepian, scenariusz Anna Drela.
 6. W dniach 8-9 września do Lublina przybędzie około dwutysięczna Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Niewidomych i Słabowidzących. Zostaliśmy, jako jedna z parafii, poproszeni o życzliwe przyjęcie – kolację, nocleg i śniadanie. Osoby, które chciałby podjąć pielgrzymów zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. Dziękujemy za otwarte drzwi i serca. Szczegóły w zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Marka Kondrata, misjonarza w Papui Nowej Gwinei. Będzie głosić Słowo Boże i zbierać ofiary na misje.
 8. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. Są również do nabycia pamiątki z 30 rocznicy pobytu Jana Pawła II w naszej parafii: album, książka, obrazki, magnesy, znaczki pocztowe z naszej parafii oraz kartki pocztowe.
share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.