XIII Niedziela Zwykła, rok B (30.06.2019 r.)

XIII Niedziela Zwykła, rok B (30.06.2019 r.)
 1. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, zaś w tym okresie poza Mszą św. o godz. 18.00 będzie Msza św. dodatkowa o godz. 19.30.

2. Dzisiaj wolontariusze Stowarzyszenia Solidarności Globalnej z Lublina staną przed naszym kościołem i będą zbierać ofiary do puszek. Środki przeznaczone będą na pomoc dzieciom z Gruzji i na wsparcie gruzińskich rodzin. 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Msza św. W wakacje w I piątek miesiąca nie ma Mszy św. o godz. 16.30.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w środę (03. 07) – Św. Tomasza Apostoła, święto.
  b) w sobotę (06.07) Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz., wspom.
 3. W środę 3 lipca zapraszamy do naszego Kościoła o godz. 19.00 na koncert w Kościółku „Do Ciebie, Panie” Stanisław Moniuszko po polsku, łacinie i białorusku. Wystąpią Soliści Filharmonii i Opery w Mińsku, Tamara Remez – sopran, Sviatlena Niemahaj – organy i Maria Makuła – organy z USA. Szczegółowe informacje na plakacie.
 4. Nasza parafia zaprasza w ramach akcji Dobre Wakacje w Dobrym Towarzystwie na zabawy dla dzieci w każdy czwartek lipca przy placu kościelnym od godz. 10.00 do 13.00.
 5. W ramach X Międzynarodowego Kongresu Polskiej Federacji Pueri Cantores w naszej parafii w sobotę 06 , która rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Abpa Stanisława Budzika, a o godz. 19.00 Koncert Galowy. Udział zgłosiło ponad 800 chórzystów. Szczegółowe informacje na plakacie.
 6. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zapisy na XXXXI Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, również można wspierać fundusz „Idę z Tobą”. Opłata uczestnika jak w poprzednich latach 75 zł.
 7. Za tydzień w niedziele 7 lipca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszym Kościele.
 8. Nadal trwają prace przy docieplaniu budynku katechetycznego i parafialnego. W kościele trwają prace przy wymianie okien. Wszystkim dziękujemy za ofiary składane na ten cel.
 9. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa w dniu 28 lipca 2019 r. Zapisy w witrynie księgarskiej.
 10. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Wilna w dniach od 27 do 29 września 2019 r. Szczegółowe informacje na plakacie. Zapisy w witrynie księgarskiej.
 11. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł w 70. rocznicę cudu łez: „Łzy Matki”, w „Gościu Niedzielnym” artykuł o Kościele zbudowanym na św. Piotrze i Pawle: „Z krwi i kości”.

Komunikat Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Nakładem wydawnictwa „Gaudium” opublikowana została w tych dniach książka zatytułowana „Cud. W 1949 roku Lublin stał się Częstochową”. Ta solidna i obszernie udokumentowana praca Marioli Błasińskiej przypomina, że mija 70 lat od wydarzeń, które odbiły się szerokim echem w całym kraju. Ukazanie się łez na lubelskim Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej przyciągnęło do Lublina rzesze pielgrzymów, co spotkało się z brutalną reakcją komunistycznych władz.

Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej na uroczystą Eucharystię w dniu 3 lipca o godz. 19.00. Naszej modlitwie będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Marian Rojek, pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Po Mszy Świętej odbędzie się tradycyjna procesja różańcowa z Obrazem Matki Bożej ulicami miasta.         

Następnego dnia rozpocznie się w Lublinie X Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores z udziałem chórów z Europy Środkowo-Wschodniej. Hasłem czterodniowego Kongresu, zorganizowanego z okazji 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej, są słowa Ut unum sint – Aby byli jedno, nawiązujące do Chrystusowej modlitwy o jedność.

Miesiąc później, 3 sierpnia, wyruszy 41. Lubelska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. W drodze do Częstochowy przyświecać będzie jej hasło „W mocy Ducha Świętego.” W tym roku w sposób szczególny będziemy się modlić o dobre przygotowanie się do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Zachęcam do wsparcia funduszu Idę z Tobą. Pielgrzymi, którzy skorzystają z pomocy tego funduszu, poniosą na Jasną Górę intencje ofiarodawców.

Zawierzając Was, Drodzy Wierni, macierzyńskiemu wstawiennictwu Maryi,

z serca wszystkim błogosławię

                                                Wasz biskup Stanisław

W minionym tygodniu z naszej parafii odeszły do Pana:

Śp. Grażyna Amerek  z ul. Szmaragdowej w 69 roku życia

Śp. Zofia Wójcik z ul. Sympatycznej w 92 roku życia

                                                         Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.