XIII Niedziela Zwykła, rok B (01.07.2018 r.)

XIII Niedziela Zwykła, rok B (01.07.2018 r.)
 1. Dzisiaj gościmy ks. Tomasza Kancelarczyka – Przewodniczącego Sekretariatu Marszu dla Życia i Fundacji Małych Stópek, który głosi kazanie na temat wartości życia człowieka.
 2. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Ofiary zebrane do puszki w III niedzielę miesiąca wyniosły 4.225,20 gr.
 3. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, zaś w tym okresie poza Mszą św. o godz. 18.00 będzie Msza św. dodatkowa o godz. 19.30.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Msza św.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) we wtorek (03. 07) – Św. Tomasza Apostoła, święto.
  b) w piątek (06.07) Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz., wspom.
 6. Zapraszamy na Wakacyjne wieczory z modlitwą i pieśnią przy Krzyżu Papieskim w poniedziałki i wtorki od godz. 20. do 21.00.
 7. W środę 4 lipca zapraszamy do naszego Kościoła o godz. 19.00 na koncert słowno – muzyczny pt. „Juliusz Słowacki – ulubiony poeta Marszałka Józefa Piłsudskiego” . Wystąpią aktorzy: Jerzy Trela i Wojciech Trela, organy Robert Grudzień. Szczegółowe informacje na plakacie.
 8. Za tydzień w niedzielę 08 lipca ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na pokrycie kosztów transportu sanitarnego ks. Misjonarza Stanisława Stanisławka, który uległ poparzeniu gazem w Kamerunie.
 9. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej i przy wyjściu z Kościoła. W „Niedzieli” artykuł o naszej parafii: „Papieskie święto”, a w „Gościu Niedzielnymartykuł o rekolekcjach wakacyjnych: „Papierek lakmusowy”. Jest również do nabycia nasza gazetka parafialna „Ku Świętej Rodzinie” w cenie produkcji 4 zł.
 10. Komunikat Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu!

            Obraz Matki Bożej z Archikatedry Lubelskiej jest głęboko wpisany w duchowe oblicze Lublina i całej Archidiecezji. Trzydzieści lat temu, 26 czerwca 1988 roku obraz został ukoronowany z inicjatywy Ks. Bpa Bolesława Pylaka. Wspominając to wydarzenie zgromadzimy się na Placu Katedralnym w dniu 3 lipca o godz. 19.00. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył i słowo wygłosi Ks. Bp Jan Śrutwa, były biskup pomocniczy diecezji lubelskiej, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i biskup zamojsko-lubaczowski. Będziemy dziękować Bogu za 70. lat kapłaństwa Ks. Abpa Seniora Bolesława Pylaka. Niech ten piękny i rzadki jubileusz stanie się okazją do serdecznej modlitwy w intencji Czcigodnego Jubilata.

           Już za miesiąc wyruszy 40. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.  Mobilizuje ona tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w ważnych życiowo intencjach. W drodze na Jasną Górę towarzyszyć nam będzie hasło: „Owocem ducha jest miłość”, nawiązujące do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce.

            W tym roku w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji zbliżającego się Synodu Biskupów na temat „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” oraz w intencji Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Partnerem Pielgrzymki będzie Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

           Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą i włączyć się w duchowe pielgrzymowanie. Osoby, które skorzystają funduszu, poniosą intencje ofiarodawców przed tron Matki Bożej.

           Polecając wszystkich macierzyńskiemu wstawiennictwu Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej na Jasnej Górze i w naszej Archikatedrze, wszystkim z serca błogosławię.

                                              Wasz biskup Stanisław

 W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Józef Przybysz z ul. Radości w 81 roku życia  

    Śp. Alicja Gdula z  Siedlisk w 81 roku życia  

                                                         Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.