XII Niedziela Zwykła, rok B (23.06.2019 r.)

XII Niedziela Zwykła, rok B (23.06.2019 r.)
 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie odmawiana jest Litania do NSPJ i po niej procesja dookoła kościoła. Litania do NSPJ w okresie Oktawy Bożego Ciała jest odmawiana po Mszy św. wieczorowej. W czwartek (27 czerwca) zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza Św. o godz. 18.00, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół kościoła. Na zakończenie oktawy obrzęd poświęcenia wianków. Litania do NSPJ jest odmawiana poza oktawą Bożego Ciała o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 3. Dzisiaj ofiary zbierane do puszki przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na leczenie nowotworu mózgu naszej parafianki Pani Agnieszki, której córki śpiewają w naszej scholii parafialnej.
 4. Wspólnota Singli zaprasza dzisiaj na Mszę św. o godz. 19.00, a później na spotkanie integracyjne w kawiarence parafialnej.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (24.06) – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela, urocz.
  b) w piątek (28.06) Najświętszego Serca Pana Jezusa, urocz. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  c) w sobotę (29.06) Św. Piotra i Pawła, App. urocz. Msze św. o godz. 00, 9.00, 12.00 i 18.00. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej – „świętopietrze”. Podobnie jak w poprzednich latach nasza parafia będzie uczestniczyć  w tym dniu we Mszy św. o godz. 19.00 w Katedrze Lubelskiej, a od godz. 20.00 do 21.00 będzie czuwanie przed cudownym obrazem MB Płaczącej prowadzone przez wspólnoty parafialne.
 6. W czwartek 27 czerwca Apostolat Cudownego Medalika zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie.

7. Za tydzień w  niedzielę 30 czerwca, wolontariusze Stowarzyszenia Solidarności Globalnej z Lublina staną przed naszym kościołem i będą zbierać pieniądze do puszek. Środki przeznaczone będą na pomoc dzieciom z Gruzji i na wsparcie gruzińskich rodzin, które wciąż odczuwają skutki wojny rosyjsko-gruzińskiej.

 1. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, zaś w tym okresie poza Mszą św. o godz. 18.00 będzie Msza św. dodatkowa o godz. 19.30.
 2. Nadal trwają prace przy docieplaniu budynku katechetycznego i parafialnego. W kościele została rozpoczęta praca przy wymianie okien. Wszystkim dziękujemy za ofiary składane na ten cel.
 3. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa w dniu 28 lipca 2019 r. Zapisy w witrynie księgarskiej.
 4. Informujemy, że w ramach duszpasterstwa parafialnego w diecezji, Ksiądz Arcybiskup zwolnił ze stanowiska wikariusza tutejszej parafii ks. Marcina Wyszyńskiego i skierował do parafii pw. Św. Józefa Robotnika w Kraśniku a ks. Ryszarda Zalewę skierował do parafii pw. Świętego Ducha w Poniatowej. Do naszej parafii ksiądz arcybiskup skierował wikariusza ks. Emila Kancira z parafii Św. Jana Pawła II w Lublinie. Msza św. w intencji ks. Marcina, ks. Ryszarda i ks. Emila zostanie odprawiona za tydzień w niedzielę 30 czerwca o godz. 18.00.
 5. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Może być trudniej. Wytrzymamy.”, w „Gościu Niedzielnym” artykuł o śp. Abpie Bolesławie Pylaku: „Do zobaczenia w domu Ojca”.
 6. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

           Śp. Andrzej Kulig z ul. Sympatycznej w 67 roku życia

Śp. Zofia Potręć z ul. Fantastycznej w 97 roku życia

 Śp. Melania Gruchała z ul. Radości w 87 roku życia

Śp. Mirosław Gill z ul. Szmaragdowej w 62 roku życia

Śp. Zofia Kałużniak z ul. Romantycznej w 74 roku życia

                                                         Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.