XII Niedziela Zwykła, rok A (25.06.2017 r.)

XII Niedziela Zwykła, rok A (25.06.2017 r.)

 

  1. Dzisiaj uroczyste zakończenie roku szkolnego na Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci, rodziców i wychowawców.
  2. Dzisiaj jest przeprowadzona zbiórka do puszek na leczenie czteroletniej Zoji Marianowskiej, u której zdiagnozowano zespół wad wrodzonych.
  3. Do czwartku 28 czerwca w naszej parafii jest zbiórka makulatury na budowę studni w Czadzie.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
   a) w środę (28. 06) –Św. Ireneusza, bp., m., wspom.
   b) w czwartek (29.06) Św. Piotra i Pawła, App. urocz. Msze św. o godz.  00, 9.00, 12.00 i 18.00. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej – „świętopietrze”.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwsza sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach.

 1. We wtorek 27 czerwca Apostolat Cudownego Medalika zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie.
 2. Zapraszamy 28 czerwca w środę na godz. 19.00 na inaugurację Jubileuszowego XXI Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.
 3. Duszpasterstwo Wdów i Wdowców zaprasza wszystkich chętnych na wykład
  ks. prof. Czesława Krakowiaka pt. Wprowadzenie do sakramentów świętych,
  które odbędzie się w środę 28 czerwca o godz. 16.30 w domu parafialnym.
 4. Zbliża się uroczystość ku czci Matki Bożej Płaczącej, która odbędzie się 3 lipca w poniedziałek. Msza św. o godz. 19.00 przed Archikatedrą Lubelską. Eucharystii będzie przewodniczył ks. Bp Jan Piotrowski Ordynariusz Kielecki . Podobnie jak w poprzednich latach kustosz sanktuarium zaprasza na czuwanie modlitewne 29 czerwca w czwartek, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00, a od godz. 20.00 do 21.00 czuwanie przed cudownym obrazem zakończone apelem maryjnym.
 5. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, zaś w tym okresie będzie Msza św. o godz. 19.30.
 6. Za tydzień w niedzielę 2 lipca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. W przyszłą niedzielę 2 lipca grupa przewodniczek i wędrowników ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego “Zawisza” poprowadzi przed kościołem kiermasz domowych ciast. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie letniej wędrówki na Węgry.
 8. W każdy czwartek lipca od godz. 10.00 do 14.00 przy naszym kościele odbywać się będą festyny dla wszystkich dzieci z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 9. Nasza parafia organizuje półkolonie dla dzieci w dn. od 17 do 28 lipca z przerwą na weekend 22 – 23 (sobota i niedziela). Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 10. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zapisy na XXXIX Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, również można wspierać fundusz „Idę z Tobą”.
 11. Informujemy, że w ramach duszpasterstwa parafialnego w diecezji, Ksiądz Arcybiskup zwolnił ze stanowiska wikariusza tutejszej parafii ks. Krzysztofa Krzaczka i skierował go na studia specjalistyczne na KUL JPII z zamieszkaniem w naszej parafii. Księdzu Krzysztofowi dziękujemy za pracę w naszej parafii. Do naszej parafii ksiądz arcybiskup skierował dwóch nowych wikariuszy ks. Piotra Kota i ks. Grzegorza Krupę. Zawierzamy ich posługę opiece Świętej Rodziny.
 12. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł o naszej parafii: „Podwójne święto” , a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: Wywiad z Wojciechem Modestem Amaro „Jestem narzędziem”. Są również do nabycia pamiątki z 30 rocznicy pobytu Jana Pawła II w naszej parafii: album, książka, obrazki, magnesy, znaczki pocztowe z naszej parafii oraz kartki pocztowe.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Bożena Dynowska z ul. Radości w 66 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.