XI Niedziela Zwykła, rok B (17.06.2018 r.)

XI Niedziela Zwykła, rok B (17.06.2018 r.)
 1. Bóg zapłać ks. dr Tomaszowi Lisieckiemu za trzymiesięczną posługę organisty w naszej parafii.
 2. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 13.00 Ks. Mirosław Barański odprawi Mszę św. Prymicyjną. Dzisiaj kazanie głosi ks. dr Stanisław Fiuk z Texasu (USA).
 3. W dniu dzisiejszym ofiary zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na instalację ogrzewania w naszym kościele.
 4. W dniu dzisiejszym ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 5. Litania do NSPJ jest odmawiana codziennie o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w czwartek (21. 06) – Św. Alojzego Gonzagi, z., wspom.
 7. Rodziców dzieci, które wyjeżdżają na kolonie nad Jezioro Białe zapraszamy na spotkanie informacyjne 19 czerwca we wtorek o godz. 19.00 do sali parafialnej.
 8. Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała w czwartek 21 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. W piątek 22 czerwca Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla SP nr 28 o godz. 8.00, a dla szkoły „Skrzydła” o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci 21czerwca w czwartek o godz. 17.00.
 10. Od piątku 22 czerwca do czwartku 28 czerwca będzie wystawiony koło plebanii kontener na makulaturę z przeznaczeniem na budowę studni w Kamerunie.
 11. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w niedzielę 24 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci, rodziców i wychowawców.
 12. W następną niedzielę 24 czerwca na Mszy o godz. 11.30  a także po Niej zaśpiewa Chór Politechniki. Wychodząc z kościoła  będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszki leczenie chorego dziecka jednego z chórzystów.
 13. Chór św. Jana Pawła II wraz z dyrygentem ks. Tomaszem Lisieckim serdecznie zapraszają młodych ludzi do wspólnego tworzenia zespołu. Każdy chórzysta zyskuje przede wszystkim rozwój własnego głosu, ale także wykonuje ciekawe utwory różnych epok, kompozytorów. Wszystkie informacje można uzyskać u ks. Tomasza jak również na plakacie umieszczonym w gablocie przed wejściem do Kościoła.
 14. Zapraszamy 27 czerwca w środę na godz. 19.00 na inaugurację XXII Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Koncert Papieski Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego pod batutą Jacka Bonieckiego.
 15. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej i przy wyjściu z Kościoła. W „Niedzieli” artykuł: „Jestem tatą to moja kariera”, a w „Gościu Niedzielnymartykuł: „Prawda, piękno, katolicyzm”. W witrynie księgarskiej jest do nabycia dla młodzieży „Mały Gość Niedzielny”, dla dzieci „Anioł Stróż” a także „Miłujcie się” i wiele ciekawych książek.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Henryk Zgliniecki z ul. Radości w 76 roku życia

Śp. Andrzej Komza z ul. Gościnnej w 53 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.