Wizyta Liderów Międzynarodowej Wspólnoty Chwała Boża 20.09.2019

Wizyta Liderów Międzynarodowej Wspólnoty Chwała Boża 20.09.2019

20 września w piątek Wspólnotę Przymierza Nowe Jeruzalem, która istnieje od roku 1999 i stanowi część wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Nowe Jeruzalem, odwiedzili liderzy Międzynarodowej Wspólnoty Chwała Boża (GOGICC – Glory of God International Community) Anna i Mario Capello z wizytą pasterską. Wspólnota Przymierza jest bowiem wspólnotą lokalną GOGICC, która składa się ze wspólnot misyjnych ICPE i wspólnot lokalnych, takich jak Przymierze Nowe Jeruzalem, rozsianych po całym świecie  – Australia, Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Azja (Indie, Singapur), Filipiny, Indonezja, Europa (Malta, Włochy).

Anna i Mario pochodzą z Malty, gdzie Wspólnota GOGICC powstała, a mieszkają obecnie w Rzymie gdyż tam jest siedziba GOGICC . GOGICC jest wspólnotą na prawach papieskich nadanych przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Prowadzi dzieła misyjne w wielu krajach, dzieła humanitarne – założyli dwa szpitale w Afryce, oraz misyjne seminarium duchowne na Malcie. Na spotkaniu dzieliliśmy się chlebem i Słowem Bożym, doświadczeniami wiary, oraz poznawaliśmy się wzajemnie. Był z nami również Ks. Piotr Iracki, a Ksiądz Proboszcz zaprosił gości na obiad w pogodnej atmosferze.

Po obiedzie goście odwiedzili Kościół, Kaplicę Najświętszego Sakramentu oraz Ogród Różańcowy.  Podeszliśmy pod Krzyż Misyjny wspominając Jana Pawła II, który jest szczególnie bliski naszym gościom. Po krótkim spacerze kontynuowaliśmy spotkanie w kawiarence. Anna i Mario podkreślili rolę wzajemnej modlitwy wstawienniczej za członków wspólnoty i dzieła na całym świecie, formacji wspólnotowej i jedności we wspólnocie. Zastanawialiśmy się też jak możemy ożywić relacje z innymi członkami wspólnot Przymierza GOGICC na całym świecie. Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą. Anna i Mario zapewniali nas, że wyjeżdżają umocnieni i zbudowani naszym świadectwem wiary oraz świadectwem Ks. Piotra. Dla nas jako członków Przymierza spotkanie było pokrzepieniem i ożywczym powiewem Ducha Świętego w atmosferze miłości wzajemnej, oraz przypomnieniem, że uczestniczymy w dziele Chrystusa, które obejmuje cały świat.

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.