VIII Niedziela Zwykła, rok A (26.02.2017 r.)

VIII Niedziela Zwykła, rok A (26.02.2017 r.)

 

1.Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na warsztaty dotyczące duchowości mężczyzny i kobiety do kawiarenki pod radiem eR, które poprowadzi ks. prof. Adam Rybicki.

 1. W poniedziałek 27 lutego Apostolat Cudownego Medalika zaprasza na godz. 18.00 na Mszę św.
 2. 01 marca w Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 16.30 i 18.00. W czasie Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem na znak przystąpienia do pokuty wielkopostnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Postem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Na Mszy św. o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone modlitewniki.
 3. 4. Nabożeństwa wielkopostne odprawiać będziemy w następującym porządku:
  a) Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.40;
  b) Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 30.
 4. W zakrystii i w kancelarii składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. W czwartek 02 marca o godz. 8.00 rozpoczniemy Czterdziestogodzinną Adorację Najświętszego Sakramentu jako upamiętnienie przebywania Pana Jezusa na pustyni. Zakończenie adoracji w piątek 3 lutego Mszą św. o północy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo, a godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w sobotę (04. 03) – Św. Kazimierza, królewicza, święto.
 8. Zapraszamy na Uroczyste Świętowanie Dnia Kobiet, które odbędzie się w Domu Akcji Katolickiej, przy parafii Św. Rodziny w sobotę 4 MARCA godz.16.00. Szczegóły na plakacie.                                     
 9. Za tydzień w niedzielę 05 marca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w parafii.
 10. Jałmużnę dla ubogich parafian możemy składać do puszek przy wyjściu z Kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Przygotowujemy książkę z racji 30 rocznicy pobytu Jana Pawła II w Lublinie. Zachęcamy wszystkich chętnych do napisania wspomnień. Również można umówić się na nagranie video wspomnień.
 12. 13. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II, które powstaje przy naszej parafii. A aktualnie pomagamy zdolnej a ubogiej młodzieży. Wychodząc z Kościoła można zabrać ulotki. Od środy 1 marca od godz. 16.00 w Sali Maryjnej na plebani będzie można bezpłatnie uzupełnić pit.
 13. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: 100 – lecie objawień fatimskich, a „Gościu Niedzielnym” artykuł: Wielki Post to czas duchowych zmagań. Stańmy do walki!

 

 W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Zofia Kochaj z ul. Sasankowej w 85 roku życia

Śp. Andrzej Dziubałko z ul. Stokrotki w 72 roku życia

Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.