VI Niedziela Zwykła, rok B (11.02.2018 r.

VI Niedziela Zwykła, rok B (11.02.2018 r.
Contents

1.W dniu dzisiejszym gościmy Ks. Daniela Hinc z Tanzanii, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary.

W dniu dzisiejszym przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych parafian na Mszę św. o godz. 11.30 połączoną z udzieleniem Sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy zapraszamy na spotkanie w Domu Akcji Katolickiej.

 1. W dniu dzisiejszym ofiary zbierane do puszki są przeznaczone na „Fundusz Wschodni”.
 2.  Dzisiaj pierwszy Dzień Skupienia dla narzeczonych o godz. 15.30 w sali parafialnej.
 3. Harcerze z zastępu Żubr pragną zaprosić w dniu dzisiejszym na kiermasz ciast. Zyski z kiermaszu zostaną przeznaczone na tegoroczny obóz letni.
 4. 14 lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w naszym Kościele o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 16.30 i 18.00. W czasie Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem na znak przystąpienia do pokuty wielkopostnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Postem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Na Mszy św. o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone modlitewniki.
 5. Nabożeństwa wielkopostne odprawiać będziemy w następującym porządku:
 6. a) Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz.16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.40;
 7. b) Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.30.
 8. W czwartek 15 lutego o godz. 8.00 rozpoczniemy Czterdziestogodzinną Adorację Najświętszego Sakramentu jako upamiętnienie przebywania Pana Jezusa na pustyni. Zakończenie adoracji w piątek 16 lutego Mszą św. o północy.
 9.  Spotkanie Rady Duszpasterskiej w piątek 16 lutego o godz. 19.00 na plebani.
 10. 10. Za tydzień w niedzielę 18 lutego Msza św. o godz. 10.00 dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Po Mszy spotkanie.
 11. Za tydzień w niedzielę 18 lutego Msza św. trydencka o godz. 14.30.
 12. W zakrystii i w kancelarii składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 13. Od niedzieli 18 lutego lektorzy z naszej parafii będą przeprowadzać kiermasz palm. Ofiary zostaną przeznaczone na rekolekcje wakacyjne.
 14. W roku Ducha Świętego Koła Różańcowe wraz z innymi wspólnotami parafii Świętej Rodziny organizują dla wszystkich chętnych rekolekcje w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, w dniach 25-27 kwietnia br. Koszt – 280 zł (wyżywienie + transport). Informacje i zapisy do końca lutego w zakrystii oraz kancelarii parafii. Informacje szczegółowe w gablocie parafialnej.
 15. Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi zaprasza na Dzień Otwarty w sobotę 17 lutego w godz. od 10.00 do 13.00. Szczegółowe informacje na plakatach.
 16. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W niej wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła. W „Niedzieli” artykuł: „ Lourdes – szpital Boga” a w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Serce w popiele” i płyta z darmowym programem do wypełniania PITÓW . Jest także do nabycia  Mały Gość Niedzielny – w nim płyta z piosenkami dla dzieci, a także książka „W promieniach łaski” z okazji 35 – lecia naszej parafii w kwocie 20 zł.
 17. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Ryszard Batkowski z ul. Radości w 65 roku życia

Śp. Wanda Styk z ul. Sasankowej w 83 roku życia

Śp. Andrzej Jagoźny z ul. Sympatycznej w 62 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.