VI Niedziela Wielkanocy, rok B (06.05.2018 r.)

VI Niedziela Wielkanocy, rok B (06.05.2018 r.)
 1. Od dzisiejszej niedzieli do soboty 12 maja obchodzone są kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. Nabożeństwo majowe w naszym kościele są odprawiane o godz. 17.30 i tradycyjną majówkę przy grocie MB o godz. 20.30.
 3. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 4. Dzisiaj w parafii MB Różańcowej odbędzie się recital organowy ks. Attili Honti o godz. 19.00.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 6. a) we wtorek (08.05) – św. Stanisława, bp., m., głównego patrona Polski i archidiecezji lubelskiej, urocz. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Abp. Stanisławie Budziku, Metropolicie Lubelskim oraz mieszkającym na naszej plebanii Abp. Stanisławie Wielgusie.
 7. Duszpasterstwo wdów i wdowców zaprasza na spotkanie i wykład pt. „Matka Boża w mojej modlitwie – wspomnienia Marii Przybylskiej” w środę 9 maja o godz. 18.45 w Sali Maryjnej na plebanii.
 8. Msza św. w intencji Ojczyzny wiernej Bogu, Ewangelii i Krzyżowi w czwartek 10 maja o godz. 18.00, a po Mszy nabożeństwo.
 9. W czwartek 10 maja o godz. 20.00 wyruszy z parafii MB Różańcowej Droga Światła do naszego kościoła. Udział w niej weźmie bp Mieczysław Cisło.

 

 1. W sobotę 12 maja o godz. 12.00 Pierwsza Komunia Św. dla dzieci ze SP nr 38, a spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek 11 maja o godz. 16.00.
 2. W niedzielę 13 maja zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 18.00 a po niej różaniec z procesją. Prosimy o przyniesienie lampionów.
 3. Za tydzień w niedzielę 13 maja ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 4. Za tydzień w niedzielę 13 maja o godz. 15.30 Dzień Skupienia dla narzeczonych w sali na plebanii.
 5. Przez cały miesiąc maj będzie zbiórka ofiar do puszek na wakacyjny wypoczynek dla dzieci w ramach Wakacyjnego Dzieła Pomocy „Nadzieja Radości”.
 6. Organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę na Ogólnopolski Zjazd Żywego Różańca w dniu 2 czerwca w sobotę. Zapisy i szczegółowe informacje w witrynie księgarskiej.
 7. Nasza parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci po trzeciej klasie SP w Białym Dunajcu koło Zakopanego w dn. od 19 do 29 lipca 2018 roku. Zapisy u ks. Marcina w Zakrystii. Drugi turnus dla dzieci nad Jeziorem Białym w dn. od 16 do 26 sierpnia 2018 roku. Informację u ks. Grzegorza i s. Bernardy.
 8. Małżeństwa, które obchodzą jubileusz od 1 stycznia do 30 czerwca zapraszamy do udziału we Mszy św. odpustowej pod przewodnictwem Ks. Abpa Stanisława Wielgusa w dniu 9 czerwca o godz. 9.00. Będzie uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Taka sama uroczystość będzie 30 grudnia w nasz odpust ku czci Świętej Rodziny. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 9. Trwają prace remontowe w kaplicy. Na czas remontu całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Wejście od zakrystii.
 10. W każdą pierwszą niedziele miesiąca będziemy podawać ofiary indywidualne, które wpłynęły na instalację ogrzewania w kaplicy i w kościele. Do kancelarii indywidualne ofiary wpłynęły na sumę 3 tys. zł, zbiórka do puszki przy kościele wyniosła 4.422,92 gr., a na konto parafii 125 zł w miesiącu kwietniu. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 11. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej i zakrystii. W „Niedzieli” wywiad rzeka z Papieżem Franciszkiem: „Rewolucja dobra”,, w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Bóg jest przyjaźnią”.
share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.