V Niedziela Zwykła, rok C (10.02.2019 r.)

V Niedziela Zwykła, rok C (10.02.2019 r.)
 1. W uroczystość Matki Bożej z Lourdes przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Dzisiaj zapraszamy chorych parafian na Mszę św. o godz. 11.30 połączoną z udzieleniem Sakramentu namaszczenia chorych. Rodziny prosimy o pomoc ludziom chorym i w podeszłym wieku w przybyciu do Kościoła. Po Mszy spotkanie w sali parafialnej. Jutro w uroczystość Matki Bożej z Lourdes ks. Abp. Stanisław Budzik zaprasza do katedry na nabożeństwo o godz. 10.00 i Mszę św. o godz. 11.00. W naszym kościele sakrament namaszczenia chorych będzie na Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00.
 2. Dzisiaj Msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny, po Mszy nabożeństwo.
 3. Dzisiaj Ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na „Fundusz Wschodni”.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w czwartek (14. 02) – Św. Cyryla, mn., i Metodego, bp., patronów Europy, święto.
 5. Za tydzień w niedzielę 17 lutego Msza św. trydencka o godz. 14.30.
 6. Za tydzień w niedzielę 17 lutego ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na ogrzewanie w naszym kościele.
 7. Od wtorku 26 lutego rozpoczyna się w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary.
 8. Organizujemy pielgrzymkę w dn. od 25 do 26 kwietnia do Kodnia, Kostomłotów, Pratulina, Serpelic i Grabarki. Koszt 150 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 9. W zeszłym tygodniu została położona instalację ogrzewania na prezbiterium i w zakrystii, a także rozpoczęto kładzenie płytek granitowych w kościele.
 10. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II. Aktualnie pomagamy zdolnej a ubogiej młodzieży. Wszystkie osoby, które w tamtym roku przekazały 1% podatku na centrum nie muszą ponownie składać deklaracji. Natomiast zachęcamy wszystkich, którzy by chcieli wesprzeć fundusz „Świadkowie Bożego Piękna” skierowany do ubogiej młodzieży. Wypełnianie bezpłatne PIT – u w marcu i kwietniu na plebanii.
 11. 11. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W niej wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła. W „Niedzieli” artykuł: Lekarz w Białym Chlebie, w „Gościu Niedzielnym” artykuł: Maryja płacze nad światem.
 12. W minionym tygodniu odszedł do Pana:

Śp. Ryszard Kochalski z ul. Sympatycznej w 65 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.