V Niedziela Zwykła, rok A (05.02.2017 r.)

V Niedziela Zwykła, rok A (05.02.2017 r.)

 

 

1.Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W tym roku odwiedzali nasze rodziny duszpasterze pracujący w naszym kościele. Jesteśmy wdzięczni za bardzo życzliwe przyjęcie i ofiary składane na termomodernizację naszego kościoła. Na terenie parafii jest 5900 mieszkań. Z wizytą duszpasterską odwiedziliśmy 3400 rodzin. W tym roku 2640 mieszkań było zamkniętych. Mamy świadomość w większej części mieszkań, które były zamknięte mieszkają studenci lub są nie zamieszkane. Jednak bardzo duża część naszych parafian nie była obecna w czasie wizyty duszpasterskiej. Niektórzy w tym czasie byli w pracy ale znaczny procent nie przyjmuje kapłana od wielu lat.  

 1. Serdecznie dziękujemy za pomoc przy rozbieraniu szopki i choinek.
 2. Z radością chcemy poinformować, że Ks. Abp Stanisław Budzik mianował Ks. Romana Knysia proboszczem w parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła i MB Różańcowej w Kaniem. Serdecznie gratulujemy i życzymy błogosławieństwa Bożego, dziękując za 10 lat pracy w naszej parafii. Uroczyste pożegnanie w następną niedzielę 12 lutego na Mszy św. o godz. 10.00.
 3. Od dzisiaj zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży o godz. 19.00 w kościele. Kolejne katechezy będą w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Katechezy prowadzi Droga Neokatechumenalna.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (06. 02) – św. Pawła Miki i Tow., mm., wspom.
  b) w piątek (10. 02) – św. Scholastyki, dz., wspom.
 5. W piątek 10 lutego zapraszamy na Mszę Świętą i różaniec o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny w ramach Krucjaty Różańcowej o Polskę wierną Bogu, Ewangelii i Krzyżowi, o pokój i pojednanie.
 6. W sobotę 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych parafian na Mszę św. o godz. 12.00 połączoną z udzieleniem Sakramentu namaszczenia chorych. Rodziny prosimy o pomoc ludziom chorym i w podeszłym wieku w przybyciu do Kościoła. Na tę uroczystość zapraszamy również wszystkich duszpasterzy służby zdrowia i wszystkich pracowników służb medycznych.
 7. 8. Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi zaprasza na Dzień Otwarty w sobotę 11 lutego w godz. od 10.00 do 13.30. Szczegółowe informacje na plakatach.
 8. Ofiary zbierane do puszki w następną niedzielę 12 lutego będą przeznaczone na „Fundusz wschodni”.
 9. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II, które powstaje przy naszej parafii. A aktualnie pomagamy zdolnej a ubogiej młodzieży. Wychodząc z Kościoła można zabrać ulotki.
 10. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: Pokonać przemoc w rodzinie, a „Gościu Niedzielnym” artykuł: Misja Heleny. Są również do nabycia świece gromniczne.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Marianna Pilarska z ul. Dziewanny w 89 roku życia

Śp. Irena Krawczyk z ul. Stokrotki w 58 roku życia

Śp. Dariusz Rutka z ul. Watykańskiej w 51 roku życia

Śp. Sabina Krzywicka z ul. Gościnnej w 77 roku życia

Śp. Barbara Szałek z ul. Stokrotki  w 57 roku życia

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.