V Niedziela Wielkiego Postu, rok C (07.04.2019 r.)

V Niedziela Wielkiego Postu, rok C (07.04.2019 r.)
 1. Bóg zapłać wszystkim parafianom za udział w rekolekcjach wielkopostnych.
 2. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje parafialne. Ofiary zbierane do puszek na ogrzewanie w IV niedzielę marca wyniosły 5.117,62 gr., na konto parafialne 725 zł. , indywidualne 1.000 zł. w tym jedna 100 zł., dwie po 200 zł., jedna 500 zł.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy Św. odbędzie się kiermasz wielkanocny w wykonaniu Eucharystycznego Ruchu Młodych i Scholii „Ave” z s. Bernardą na cele wspólnot.
 4. Do puszki w kościele, w zakrystii i w kancelarii składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. Rada Duszpasterska we wtorek 09 kwietnia o godz. 19.00 na plebanii.
 6. W środę 10 kwietnia Msza św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny, a po Mszy nabożeństwo.
 7. W piątek 12 kwietnia o godz. 18.00 młodzieżowa droga krzyżowa na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku.
 8. W następną niedzielę 14 kwietnia podczas wszystkich Mszy św. będzie poświęcenie palm i czytany opis Męki Pańskiej.
 9. W niedzielę 14 kwietnia zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży – o godz. 13.00 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim spotkanie z Łukaszem Golcem z zespołu Golec Orkiestra,  po którym odbędzie się procesja z palmami do Archikatedry i Msza św. o godz. 15.30 pod przewodnictwem ks. Abpa Stanisława Budzika. Szczegóły na plakacie.
 10. Caritas Lubelska za pośrednictwem parafii rozprowadza wśród wiernych „Chleb Dobroci” i małe świece paschalne na Wigilię Paschalną. Będzie go można nabyć za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Św. w witrynie księgarskiej.
 11. W kancelarii przyjmujemy zapisy chorych, których odwiedzimy w sobotę 13 kwietnia.
 12. W Wielki Wtorek 16 kwietnia o godz. 14.00 nasza parafia organizuje spotkanie wielkanocne z przekazaniem paczek dla ludzi samotnych i potrzebujących pomocy. Produkty żywnościowe i ofiary pieniężne można przynosić do zakrystii lub kancelarii do Wielkiego Poniedziałku.
 13. W Wielką Środę 17 kwietnia o godz. 18.40 z naszego kościoła wyruszy Droga Krzyżowa ul. Bł. Matki Teresy z Kalkuty, przez skrzyżowanie z ul. Jutrzenki, ul. Różaną do ul. Stokrotki.
 14. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II. A aktualnie pomagamy zdolnej a ubogiej młodzieży. Wychodząc z Kościoła można zabrać ulotki. W każdą środę kwietnia od godz. 16.00 w sali na plebani będzie można bezpłatnie uzupełnić PIT.
 15. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami Apostołów św. Pawła i św. Andrzeja w dn. od 23 września do 02 października. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej.
 16. Trwają prace w kościele i zakrystii przy układaniu posadzki granitowej oraz docieplaniu budynku katechetycznego i parafialnego. Wszystkim dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W niej wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła. W „Niedzieli” artykuł: Przy stole z papieżem Franciszkiem, w „Gościu Niedzielnym” list społeczny Episkopatu Polski: Poszukując dobra wspólnego a także płyta DVD z filmem: Ignacy Loyola – żołnierz, grzesznik, święty.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Tadeusz Wolski z ul. Jutrzenki w 86 roku życia

Śp. Grzegorz Janicki z ul. Szmaragdowej w 67 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.