V Niedziela Wielkiego Postu, rok C (13. 03. 2016 r.)

V Niedziela Wielkiego Postu, rok C (13. 03. 2016 r.)

 

1. Bóg zapłać wszystkim parafianom za udział w rekolekcjach wielkopostnych.

2. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy w następującym porządku:

a) Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16:30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. i 18.40, dodatkowa Droga Krzyżowa w piątek po różańcu o godz. 11.30;

b) Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:30.

W zakrystii i do puszki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Dzisiaj ofiary zbierane na tace przeznaczone są na potrzeby Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

a) w sobotę (19.03) – Św. Józefa, Oblubieńca NMP, uroczystość.

6. Msza św. w najbliższy czwartek 17 marca o godz. 18.00 o zdrowie duszy i ciała.

7. W następną niedzielę podczas wszystkich Mszy św. będzie poświęcenie palm i czytany opis Męki Pańskiej. Na Mszy Św. o godz. 18.00 chór i orkiestra „Jubilaeum” wykona opis Męki Pańskiej. Szczegółowe informacje na plakacie.

8. Msza św. trydencka za tydzień w niedzielę 20 marca o godz. 14.30.

9. Przyjmujemy w kancelarii zapisy chorych, których odwiedzimy 21 marca w Wielki Poniedziałek.

10. Wielką Sobotę o godz. 13.00 nasza parafia organizuje spotkanie wielkanocne dla ludzi samotnych i potrzebujących pomocy. Paczki i ofiary pieniężne można przynosić w czasie rekolekcji i do Wielkiego Czwartku do zakrystii.

11. Zapisy na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży w dniach 29 lipiec – 1 sierpnia przyjmujemy w zakrystii u ks. Piotra Irackiego. Koszt 400 zł. + 10 Euro na fundusz solidarnościowy. Istnieje możliwość dofinansowania z Parafii. Zapisy wraz z zaliczką do 27 marca. Chcemy dostać lepsze miejsca w Krakowie, więc im wcześniej grupa się zawiąże tym lepiej.

12. Zapis audio kazań rekolekcyjnych ks. Marka Gubernata dostępny jest na
stronie Parafii: rodzina.lublin.pl Zachęcamy do regularnego odwiedzania a także polubienia profilu Parafii na Facebooku.

13. Przypominamy o przekazaniu 1% podatku na Centrum Jana Pawła II działającego przy naszej parafii. Przy wyjściu można zabrać ulotki. PIT – y będzie można wypełniać 16 marca w środę w kancelarii parafialnej od godz. 16.00 do 19.00.

14. Caritas Lubelska za pośrednictwem parafii rozprowadza wśród wiernych „Chleb Dobroci”. Będzie go można nabyc za tydzień po każdej Mszy Św. w witrynie księgarskiej.

15. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Malując obraz św. Józefa” , w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Bóg wyciągnął mnie z In vitro”. Jest również wiele pozycji książkowych i kartek świątecznych.

16. Zapraszamy młodzież do przeżycia Niedzieli Palmowej jako Diecezjalnego Dnia Młodzieży – punkt centralny 14:30 – radosne czuwanie młodych na Placu Katedralnym i o 15:00 Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa. Szczegóły innych punktów dnia na plakacie przed kościołem.

17. Spotkanie organizacyjno-warsztatowe z Ks. Mariuszem Lachem, dyrektorem Teatru ITP KUL, aby móc włączyć się w szeregi teatru, który wystąpi na Arenie Lublin 23 lipca przed wielotysięczną publicznością – w najbliższą sobotę o godz. 11:00 w Domu Akcji Katolickiej przy naszej Parafii.

18. Spotkanie Parafialnych Wolontariuszy ŚDM w Niedzielę Palmową o 19:00 – początek w Kaplicy M.B. Obecność obowiązkowa!

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.