V Niedziela Wielkiego Postu, rok B (18.03.2018 r.)

V Niedziela Wielkiego Postu, rok B (18.03.2018 r.)
 1. Bóg zapłać wszystkim parafianom za udział w rekolekcjach wielkopostnych.
 2. Dzisiaj  Msza św. o godz. 10.00 i spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami.
 3. 3. Dzisiaj Msza św. Trydencka o godz. 14.30.
 4. 4. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 18.00 odbędzie się koncert wielkopostny. Usłyszmy kilka utworów gregoriańskich w wykonaniu scholii gregoriańskiej działającej przy Archikatedrze a także w wykonaniu kleryków naszego Seminarium. Po utworach gregoriańskich zostanie wykonany utwór Stabat MaterJosepha Rheinbergera (czyt. Jozefa Rainbergera) – w wykonaniu chóru św. Jana Pawła II działającego przy naszej parafii i Centrum Jana Pawła oraz kwartetu smyczkowego. Całość koncertu pod dyrekcją ks. Tomasz Lisieckiego. Serdecznie zapraszamy.  
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 6. a) w poniedziałek (19. 03) – Św. Józefa, Oblubieńca NMP, urocz.
 7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w Sali Maryjnej we wtorek 20 marca o godz. 19.00.
 8. W środę  21 marca  o godz. 19.00 w naszym kościele podczas nieszporów odbędzie się uroczyste wyznanie wiary braci z pierwszej Wspólnoty Neokatechumenalnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 9. W piątek 23 marca o godz. 18.00 młodzieżowa droga krzyżowa na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku.
 10. W następną niedzielę 25 marca podczas wszystkich Mszy św. będzie poświęcenie palm i czytany opis Męki Pańskiej. Na Mszy Św. o godz. 18.00 opis Męki Pańskiej w wykonaniu chóru i orkiestry „Jubilaeum” którą dyryguje Pan Tomasz Orkiszewski i inauguracja festiwalu „Tempus Paschale”. Po Mszy św. o godz. 19.00 koncert wielkopostny „Sabat Mater Dolorosa” z udziałem orkiestry kameralnej i Chóru Akademickiego KUL pod batutą dyrygenta Grzegorza Peckiego. Szczegółowe informacje na plakacie.
 11. W niedzielę 25 marca zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży – o godz. 12.30 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim spotkanie ewangelizacyjne z udziałem zespołu Full Power Spirit po którym odbędzie się procesja z palmami do Archikatedry i Msza św. pod przewodnictwem ks. Abpa Stanisława Budzika. Szczegóły na plakacie.
 12. Caritas Lubelska za pośrednictwem parafii rozprowadza wśród wiernych „Chleb Dobroci”. Będzie go można nabyć za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Św. w witrynie księgarskiej.
 13. W kancelarii przyjmujemy zapisy chorych, których odwiedzimy 26 marca w Wielki Poniedziałek.
 14. W Wielki Wtorek 27 marca o godz. 14.00 nasza parafia organizuje spotkanie wielkanocne z przekazaniem paczek dla ludzi samotnych i potrzebujących pomocy. Produkty żywnościowe i ofiary pieniężne można przynosić do zakrystii lub kancelarii do Wielkiego Wtorku.
 15. W Wielką Środę 28 marca o godz. 16.00 z naszego kościoła wyruszy Droga Krzyżowa do Parku Jana Pawła II ulicą Matki Teresy z Kalkuty i Szmaragdową. Powrót na Mszę św. o godz. 18.00. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św.
 16. W zakrystii i w kancelarii oraz do puszki przy kaplicy składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 17. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II, które powstaje przy naszej parafii. A aktualnie pomagamy zdolnej a ubogiej młodzieży. Wychodząc z Kościoła można zabrać ulotki. W każdą środę od godz. 16.00 w sali przy wejściu na plebanię będzie można bezpłatnie uzupełnić PIT. Prosimy o przyniesienie PITU z poprzedniego roku.
 18. Nasz dotychczasowy organista Jarosław Konowałek w związku podjęcia innej pracy poprosił o zwolnienie z obowiązku w naszej parafii, wyrażając wdzięczność za ośmioletnią pracę w naszej parafii. Dziękujemy za ofiarną pracę i życzymy błogosławieństwa Bożego. Na jego miejsce obok pana Stanisława Czajkowskiego posługę organisty pełnią ks. dr Tomasz Lisiecki i pan Tomasz Wnuk. Witamy ich w naszej wspólnocie.
 19. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W niej wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła. W „Niedzieli” artykuł o Polkach ratujących Żydów: „Rodzina Ulmów” a w „Gościu Niedzielnym” artykuł o papieżu Franciszku „Cierpliwość do proroka” . Jest także do nabycia dla książka „W promieniach łaski” z okazji 35 – lecia naszej parafii w kwocie 20 zł.
 20. W minionym tygodniu odszedł do Pana:

Śp. Mariusz Środa z ul. Przytulna w 45 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.