V Niedziela Wielkiego Postu, rok A (02.04.2017 r.)

V Niedziela Wielkiego Postu, rok A (02.04.2017 r.)

 

1.Bóg zapłać wszystkim parafianom za udział w rekolekcjach wielkopostnych. Legionowi Maryi za przyniesione ciasto na rekolekcje.

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 20.30 różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim w 12 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.
 2. W dniu dzisiejszym ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 3. Dzisiaj lektorzy z naszej parafii przed wejściem do kościoła sprzedają palmy.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach.
 5. W środę 5 kwietnia XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie zwane biskupiakiem zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi o godz. 12.00.
 6. W czwartek 06 kwietnia zapraszamy na godz. 19.00 do kościoła na Koncert Pasyjny: Siedem ostatnich słów Jezusa na Krzyżu. Wykonanie Jerzy Zelnik. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na plakacie.
 7. W następną niedzielę 9 kwietnia podczas wszystkich Mszy św. będzie poświęcenie palm i czytany opis Męki Pańskiej. Na Mszy Św. o godz. 18.00 opis Męki Pańskiej w wykonaniu chóru i orkiestry „Jubilaeum” i inauguracja liturgiczna festiwalu „Tempus Paschale”. Po Mszy św. koncert „Księga Koheleta”. Wykonanie: Wiktor Zborowski i Chór Chłopięco – Męski Pueri Cantores Lublinenses. Szczegółowe informacje na plakacie.
 8. W niedzielę 9 kwietnia zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży – punkt centralny 14:30 – radosne czuwanie młodych na Placu Katedralnym i o 15:30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa. Szczegóły na plakacie.
 9. Caritas Lubelska za pośrednictwem parafii rozprowadza wśród wiernych „Chleb Dobroci”. Będzie go można nabyć za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Św. w witrynie księgarskiej.
 10. W kancelarii przyjmujemy zapisy chorych, których odwiedzimy 10 kwietnia w Wielki Poniedziałek.
 11. W Wielki Wtorek 11 kwietnia o godz. 14.00 nasza parafia organizuje spotkanie wielkanocne z przekazaniem paczek dla ludzi samotnych i potrzebujących pomocy. Produkty żywnościowe i ofiary pieniężne można przynosić do zakrystii lub kancelarii do Wielkiego Wtorku.
 12. W Wielką Środę 12 kwietnia o godz. 16.00 z naszego kościoła wyruszy Droga Krzyżowa do Krzyża na Skarpie przy ul. Przedwiośnie. Powrót na Mszę św. o godz. 18.00. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św.
 13. Przygotowujemy książkę z racji 30 rocznicy pobytu Jana Pawła II w Lublinie. Zachęcamy wszystkich chętnych do napisania wspomnień. Również można umówić się na nagranie video wspomnień.
 14. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na Centrum Jana Pawła II, które powstaje przy naszej parafii. W każdą środę od godz. 16.00 w sali przy wejściu na plebanię będzie można bezpłatnie uzupełnić PIT. Prosimy o przyniesienie PITU z poprzedniego roku.

 Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Osamotnieni, ale nie samotni” a „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Co można zrobić z cierpieniem”. W witrynie są także do nabycia rozważania Drogi Krzyżowej O. Andrzeja Derdziuka i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

Śp. Roman Janczarek z ul. Uśmiechu w 82 roku życia

Śp. Wanda Iżowska z ul. Dziewanny w 89 roku życia

Śp. Tadeusz Spaczyński z ul. Różanej w 65 roku życia

Śp. Maria Babisz z ul. Różanej w 74 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.