V Niedziela Wielkanocy, rok B (19 05.2019 r.)

V Niedziela Wielkanocy, rok B (19 05.2019 r.)

1.Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiamy o godz. 17.30 i tradycyjną majówkę przy grocie MB o godz. 20.30.

 1. Dzisiaj będą zbierane ofiary do puszki na remont naszego Kościoła.
 2. Dzisiaj od Mszy św. o godz. 8.30 ministranci będą przeprowadzać kiermasz ciast, z którego ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w piątek (24.05) – NMP Wspomożycielki Wiernych,
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek 21 maja o godz. 19.00 w Sali nad kancelarią.
 5. Do środy 22 maja będzie wystawiony koło plebanii kontener na makulaturę.
 6. W niedzielę 26 maja o godz. 9.30 Pierwsza Komunia Św. dla dzieci ze SP nr 28 (w tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 10.00), a spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę 25 maja o godz. 9.00.
 7. Za tydzień w niedziele 26 maja Wspólnota Singli zaprasza na Mszę św. o godz. 19.00, a po Mszy na spotkanie integracyjne w kawiarence.
 8. Za tydzień w niedziele 26 maja po Mszach św. o godz. 7.00, 8.30, 11.30 i 13.00 młodzież z KSM zaprasza na kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na cele formacyjne.

 

 

 1. W przyszłą sobotę i niedzielę (25-26 maja) w kościele Matki Boskiej Różańcowej odbędzie się kolejny Lubelski Festiwal Chórów Parafialnych. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00 i następnie w ramach koncertu chórów wystąpi także nasz Chór Parafialny “Familia”.
 2. Małżeństwa, które obchodziły jubileusz od 1 stycznia do 30 czerwca zapraszamy do udziału we Mszy św. z Ks. Abp Stanisławem Wielgusem w niedzielę 9 czerwca o godz. 11.30. Będzie uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Taka sama uroczystość będzie 30 grudnia. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 3. Podobnie jak w roku ubiegłym w sobotę 08 czerwca przed Odpustem Parafialnym w czasie Papieskiego Festynu, który odbędzie się w Parku Jana Pawła II zostanie zorganizowana loteria fantowa z przeznaczeniem dochodu na remont kościoła parafialnego. Do środy 05 czerwca można przynosić fanty na loterię do zakrystii i kancelarii, której rozstrzygnięcie będzie w sobotę 08 czerwca o godz. 16.00.
 4. Nasza parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci po trzeciej klasie SP w Ośrodku w Białym Dunajcu „U Kominka” koło Zakopanego w dn. od 09 do 18 lipca 2019 roku. Drugi turnus dla dzieci nad morzem w Ośrodku „Amberwil” w Mikoszewie w dn. od 15 do 24 lipca 2019 roku. Informację u ks. Marcina, ks. Grzegorza i s. Bernardy.  Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 5. Zostały zakończone prace w kościele przy układaniu posadzki granitowej na prezbiterium. Nadal trwają prace w prawej nawie kościoła oraz przy docieplaniu budynku katechetycznego i parafialnego. W kościele zostały wstawione wszystkie drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Zakończyliśmy renowację wszystkich ławek w kościele. Wszystkim dziękujemy za ofiary składane na ten cel.
 6. W Gościu Niedzielnym zamieszczona została informacja o prowadzonej zbiórce pieniędzy dla chorego na białaczkę Kacpra Drzazgi. Przyjaciele i rodzina proszą o pomoc.
 7. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł w 99 rocznicę urodzin Jana Pawła II: „Siła słowa”, w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Miłość to nakaz”. Można nabyć również przy wyjściu z kościoła naszą gazetkę parafialną „Ku Świętej Rodzinie”.
 8. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:

           Śp. Jan Stefański z ul. Watykańskiej w 72 roku życia

           Śp. Witold Przybylski z ul. Uśmiechu w 78 roku życia

                                                                  Wieczny odpoczynek …

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.