V Niedziela Wielkanocna rok C (24.04.2016 r.)

V Niedziela Wielkanocna rok C (24.04.2016 r.)

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy o. Leonida Tkaczuka z Ukrainy, który wygłosił do nas Słowo Boże i zbiera ofiary do puszki przy wyjściu z kościoła.
 2. Dzisiaj ofiary składane na tace przeznaczone są na potrzeby Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 3. W dniu dzisiejszym zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie o godz. 19.00 w salce nad zakrystią.
 4. Dzisiaj o godz. 19.00 w Kościele spotkanie Rodzin Wolontariuszy z delegacją z Francji. Przyjmujemy również zapisy na ŚDM w Krakowie.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek 25 kwietnia – św. Marka, Ew.; święto
  b) w piątek 29 kwietnia – św. Katarzyny Sieneńskiej, dz., dK., patronki Europy, święto
 6. Na prośbę naszych parafian – członków wielu spółdzielni mieszkaniowych w Lublinie będzie spotkanie z panią poseł Gabrielą Masłowską we wtorek 26 kwietnia o godz. 19.00 w Domu Akcji Katolickiej.
 7. W środę 27 kwietnia zapraszamy osoby zainteresowane cudownym medalikiem na Mszę Św. o godz. 18.00 i spotkanie do Kaplicy MBNP.
 8. Nabożeństwo majowe w naszym kościele będzie odprawiać o 17.30 i tradycyjną majówkę przy grocie MB o 20.30.
 9. W przyszłą niedzielę 1 maja zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Za tydzień w niedzielę 1 maja ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na inwestycje w naszej parafii.
 11. a) Zapraszamy na Pielgrzymki: Do TORUŃ – 17-18 maja, do Niepokalanowa w dn. 28 maja,  do Częstochowy w dn. 4-go czerwca . Szczegóły i zapisy w księgarni. Zapraszamy także na Pielgrzymkę do Francji w dn. 3-16 września. Szczegóły w zakrystii i na plakatach.
 12. Przypominamy, że w tym tygodniu jest ostatnia możliwość przekazania 1% podatku na Centrum Jana Pawła II działającego przy naszej parafii.. PIT – y będzie można wypełniać 27, 28, 29 kwietnia w kancelarii parafialnej od godz. 16.00 do 19.00.
 13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii i witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: „Serce to nie bunkier”, a w „Gościu Niedzielnym” „Gdzie chrzest, tam nadzieja – obchody rocznicy chrztu Polski z myślą o przyszłości.”. Zachęcamy, aby przynajmniej raz w miesiącu każda rodzina zaopatrzyła się w prasę katolicką.
 14. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszedł do Pana:

 

Śp. Andrzej Kliczewski z ul. Jutrzenki w 70 roku życia

                             Wieczny odpoczynek …

 1. Komunikat Metropolity Lubelskiego w sprawie pomocy humanitarnej dla Ukrainy

Umiłowani w Chrystusie Panu!

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Ojciec Święty Franciszek zwrócił się z apelem o pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy. Podczas modlitwy Regina coeli mówił: „Myślę w szczególności (…) o dramacie osób cierpiących z powodu przemocy na Ukrainie: o ludziach pozostających na terenach wstrząsanych wrogością, która spowodowała już śmierć kilku tysięcy osób, oraz o tych, ponad milionie, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia tych ziem”.

Z woli Następcy Świętego Piotra w kościołach katolickich Europy w dniu dzisiejszym organizowana jest zbiórka pieniędzy jako wyraz solidarności z mieszkańcami Ukrainy, ofiarami agresji i konfliktu, który – przez wielu zapomniany – wciąż trwa. W naszym kościele ofiary będą zbierane do puszki w następną niedzielę 1 maja. Zachęcam wiernych Archidiecezji Lubelskiej do włączenia się w zainicjowane przez Ojca Świętego dzieło miłosierdzia poprzez modlitwę o pokój na Ukrainie oraz materialne wsparcie ofiar konfliktu. Na ten cel przeznaczone będą ofiary zbierane dzisiaj do puszek.

Niech Bóg wynagrodzi wrażliwość serc i miłosierdzie okazywane naszym braciom po tamtej stronie granicy.

Wasz biskup Stanisław

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.