Uroczystość NMP Częstochowskiej, rok B (26.08.2018 r.)

Uroczystość NMP Częstochowskiej, rok B (26.08.2018 r.)
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyczynili się do odnowienia kaplicy MB Nieustającej Pomocy i za udział w uroczystości poświęcenia.
 2. Dzisiaj ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na przybory szkolne dla dzieci „Tornister pełen uśmiechów”.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w poniedziałek (27.08) – Św. Moniki, wspom.
  b) we wtorek (28. 08) – Św. Augustyna, bp., dk., wspom.
  c) w środę (29. 08) – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela, wspom.
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach. Wszystkie dzieci i młodzież rozpoczynające rok szkolny zapraszamy na spowiedź w sobotę i niedzielę – przed i w trakcie każdej Mszy św.
 5. Apostolat Cudownego Medalika zaprasza na Msze św. i spotkanie w poniedziałek 27. 08 o godz. 18.00.
 6. W środę, 29 sierpnia zapraszamy do naszego Kościoła o godz. 19.00 na koncert „To jest moja Matka Ojczyzna!” – Jan Paweł II. Wystąpi: Alicja Węgorzewska i Robert Grudzień.
 7. Zapraszamy na finał Dobrych Wakacji w Dobrym Towarzystwie, który odbędzie się piątek 31.08 w godz. od 10 do 14. Będą również takie atrakcje jak dogoterapia, dmuchane zjeżdżalnie i możliwość oznaczenia rowerów. Szczegółowe informacje w gablocie.
 8. 01 września w sobotę pamiętajmy w modlitwie za poległych w obronie Ojczyzny.
 9. W tym tygodniu przypada uroczystość ku czci MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Organizujemy pieszą pielgrzymkę, która wyruszy w sobotę 01 września po Mszy św. o godz. 6.00 i autokarowa w dniu uroczystości 02 września. Wyjazd o godz. 9.00, a powrót o godz. 15.00. Zapisy do udziału w tych pielgrzymkach w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zachęcamy naszych parafian do udziału w tej uroczystości.
 10. Przypominamy, że od następnej niedzieli będą odprawiane Msze św. o godz. 16.30, a nie będzie Mszy św. o godz. 19.30.
 11. Za tydzień w niedzielę 02 września ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 12. Za tydzień w niedzielę 02 września o godz. 18.00 Mszę św. Prymicyjną odprawi ks. Tomasz Zawadzki z diecezji charkowsko – zaporowskiej z Ukrainy.
 13. Za tydzień w niedzielę 02 września ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.
 14. Legion Maryi z naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Częstochowy i na Święty Krzyż w dniach od 7 do 8 września. Informacje w witrynie księgarskiej.

15.Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł o pieszej pielgrzymce do Częstochowy: „Jubileuszowa pielgrzymka u celu”, a w „Gościu Niedzielnym” artykuł o Sanktuarium MB Kębelskiej: „I stał się cud”.

 W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Kazimierz Zieliński z ul. Romantycznej w 81 roku życia

Śp. Czesław Chanaj z ul. Szmaragdowej w 70 roku życia

Śp. Michał Stryjecki z ul. Szmaragdowej w 70 roku życia

Wieczny odpoczynek…

Zaproszenie Metropolity Lubelskiego

na uroczystości Maryjne

    Umiłowani w Chrystusie Panu!

    Czterdzieści lat temu miała miejsce koronacja Cudownej Figury Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Odbyła się ona w siedemsetlecie objawień, 10 września 1978 r., dwa tygodnie po wyborze papieża Jana Pawła I i pięć tygodni przed wyborem na Piotrowy tron arcybiskupa krakowskiego Karola Wojtyły. Koronacji dokonał biskup lubelski Bolesław Pylak. Mimo deszczowego dnia na placu Maryjnym zgromadziły się tysiące wiernych z diecezji lubelskiej i z sąsiednich diecezji.

    Główne uroczystości rocznicowe będą miały miejsce w Wąwolnicy, w niedzielę 2 września. O godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem księdza kardynała Stanisława Dziwisza. Homilię wygłosi ksiądz biskup radomski Henryk Tomasik.

    W Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę 8 września, zgromadzimy się na Górze Chełmskiej, wdzięczni za ogłoszenie 30 lat temu tamtejszej świątyni Bazyliką. O godz. 11.30 sprawować będziemy Eucharystię pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza  z Mińska na Białorusi, który wygłosi także Słowo Boże.

    W obu sanktuariach podziękujemy za ofiarną pracę rolników i sadowników. Pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz naszej wdzięczności wobec Boga za dzieło stworzenia powierzone trosce i odpowiedzialności człowieka.

    W oczekiwaniu na obfite owoce pielgrzymowania Maryjnym szlakiem, z serca wszystkim błogosławię.

Wasz biskup Stanisław

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.