Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, rok C (24.11.2019 r.)

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, rok C (24.11.2019 r.)

1.Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu przypada święto patronalne Zgromadzenia Rodziny Betańskiej. Uroczystą Mszę św. w intencji sióstr odprawimy o godz. 8.30.

 1. Dzisiaj w naszym Kościele obchodzimy Cecyliankę. Na Mszy św. o godz. 10.00 wystąpi Scholka Parafialna „Ave”, na Mszy św. o godz. 18.00 wystąpi Chór Parafialny „Familia” i po raz pierwszy Schola Młodzieżowa z naszej parafii, a po Mszy Chór Św. Jana Pawła II.
 2. Dzisiaj Szkoła Podstawowa nr 28 obchodzi XXXI rocznicę nadania imienia Synów Pułku Ziemi Lubelskiej. Msza św. będzie o godz. 10.00.
 3. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Metropolitalnego Seminarium w Lublinie.
 4. Dzisiaj w godz. od 10.00 do 15.00 jest przeprowadzana uliczna zbiórka darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 6. a) w sobotę (30. 11) – Św. Andrzeja, Ap., święto.
 7. We wtorek 26 listopada o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 Apostolat Cudownego Medalika zaprasza czcicieli MB Niepokalanej Cudownego Medalika w środę 27 listopada na Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy na spotkanie. Jest to 189 rocznica objawień i będą w tym dniu rozdawane Cudowne Medaliki.

 1. W środę 27 listopada zostaną poświęcone opłatki wigilijne podczas Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy przedstawicieli z poszczególnych bloków na Mszę św. i pobranie opłatków wraz z teczkami z tych bloków. Opłatki zostawiamy w każdej rodzinie. Ofiary składane z okazji rozprowadzania opłatków będą w całości przeznaczone na remonty parafialne.
 2. W następną niedzielę 01 grudnia rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Będzie to już Pierwsza Niedziela Adwentu. Roraty odprawiane będą o godz. 6.00 rano. Przypominamy, że przez cały okres Adwentu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, a w dni powszednie o godz. 7.30.
 3. Za tydzień w niedzielę 01 grudnia z racji pierwszej niedzieli miesiąca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w parafii.
 4. Za tydzień w niedzielę, 01 grudnia 2019 roku odbędzie się Akcja przeprowadzona przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Polak z sercem!”, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie. Można przynosić:

– żywność z długim terminem ważności

– środki chemiczne 

– artykuły szkolne i biurowe, by wyposażyć świetlice dla dzieci i młodych na Kresach.

Szczegółowe informacje w gablocie.

 

 1. Siostry Betanki serdecznie zapraszają dziewczęta pracujące, studiujące, uczące się na Adwentowe Dni Skupienia. Odbędą się one w dn. od 08 – 09 grudnia w domu Sióstr przy ul Jana Pawła II. Zgłoszenia u s. Faustyny. Więcej informacji na plakatach przed kościołem.
 2. W czasie odpustu parafialnego 29 grudnia o godz. 10.00 Mszę św. zbiorową będzie odprawiał Ks. Abp. Stanisław Wielgus w intencji małżeństw, które w tym roku obchodziły Jubileusz 25 i 50 – lecia małżeństwa lub inne rocznice. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 3. Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozpoczęło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W witrynie księgarskiej są świece wigilijne. Mała świeca – 6 zł, kula – 14 zł, walec – 16 zł, piramida – 14 zł.
 4. Dziękujemy za ofiary składane na remont kościoła. Przypominamy, że można zabierać koperty znajdujące się na skarbonach.
 5. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej: W „Niedzieli” artykuł o roli świeckich w Kościele: Przepis na Kościół, a w „Gościu Niedzielnymartykuł o wolności religijnej w Polsce: Prawo do religii. Jest również do nabycia nasz kalendarz parafialny w cenie 7 zł. i Modlitewnik Maryjny w cenie 12 zł.
 6. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Wanda Kusiak z ul. Romantycznej w 62 roku życia

Śp. Henryk Maj z ul. Sympatycznej w 66 roku życia

Śp. Mieczysław Smoliński z ul. Różanej w 68 roku życia

Śp. Zbigniew Mazur z ul. Dziewanny w 65 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.