Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, rok B (25.11.2018 r.)

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, rok B (25.11.2018 r.)

1.Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu przypada święto patronalne Zgromadzenia Rodziny Betańskiej. Uroczystą Mszę św. w intencji sióstr odprawimy o godz. 11.30.

 1. Dzisiaj Szkoła Podstawowa nr 28 obchodzi XXX rocznicę nadania imienia Synów Pułku Ziemi Lubelskiej. Msza św. będzie o godz. 10.00 z oprawą muzyczną chóru chłopięcego Słowiki Lubelskie, który po Mszy św. wystąpi z koncertem pieśni patriotycznych.
 2. Dzisiaj ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na rzecz ubogich, w tym na ukończenie łaźni dla bezdomnych  w naszej Archidiecezji.
 1. Dzisiaj w godz. od 10.00 do 15.00 jest przeprowadzana uliczna zbiórka darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.
 2. “Organizatorzy Wielkiego Koncertu Charytatywnego serdecznie zapraszają na wydarzenie, które odbędzie się dzisiaj o godzinie 17.00 w Centrum Spotkania Kultur. Cały dochód z wydarzenia przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację 3-letniej Marysi Szlązak, chorej na nowotwór móżdżku. Wśród wykonawców między innymi Piotr Selim, Rokiczanka, 9 najlepszych lubelskich chórów i wielu innych. Bilety można zakupić przed koncertem w kasie CSK. Koncert objął honorowym patronatem Arcybiskup Lubelski.” 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) W piątek (30. 11) – Św. Andrzeja, Ap., święto.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwsza sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa o stałych godzinach.
 3. Apostolat Cudownego Medalika zaprasza czcicieli MB Niepokalanej Cudownego Medalika we wtorek 27 listopada na spotkanie i Mszę św. o godz. 18.00. Jest to 188 rocznica objawień i będą w tym dniu rozdawane Cudowne Medaliki.
 4. W następną niedzielę 02 grudnia rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Będzie to już Pierwsza Niedziela Adwentu. Roraty odprawiane będą o godz. 6.00 rano. Przypominamy, że przez cały okres Adwentu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, a w dni powszednie o godz. 7.30.
 5. Za tydzień w niedzielę 02 grudnia z racji pierwszej niedzieli miesiąca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w parafii.
 6. Trwają prace w Kościele związane z instalacją ogrzewania. Msze św. ranne o 7.00 , 7.30 i o godz. 12.00 są odprawiane w kaplicy MB Nieustającej Pomocy. Nabożeństwo wypominkowe i Msza św. o godz. 18.00 będą odprawiana w Kościele.
 7. Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozpoczęło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W witrynie księgarskiej są świece wigilijne. Mała świeca – 6 zł, kula – 13 zł, walec – 16 zł.
 8. W czasie odpustu parafialnego ku czci Świętej Rodziny o godz. 19.00 będzie koncert kolęd i pastorałek Romualda Lipko z zespołem. Płyty tego zespołu można nabyć w witrynie księgarskiej od I Niedzieli Adwentu w kwocie 25 zł.
 9. Zapraszamy przedstawicieli z poszczególnych bloków o pobranie opłatków wraz z teczkami z tych bloków. Jednocześnie prosimy o przyjęcie listu, który został skierowany do parafian przez proboszcza. Ofiary z opłatka można przynosić do kancelarii od poniedziałku do piątku – do godz. 15.00, albo zostawić u księdza dyżurującego. Dostarczono już ofiary z opłatka wigilijnego z następujących ulic:
 10. a) Różana 17, 21 b)Radości 11 c) Romantyczna 6

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuł: Kochamy cię, Polsko!, w „Gościu Niedzielnym” artykuł: Król na kolanach:, oraz kalendarz parafialny na rok 2019 w cenie 7 zł.
 2. W minionym tygodniu odeszła do Pana:

Śp. Krystyna Skrzetuska z ul. Szmaragdowej w 68 roku życia

Śp. Józef Sugier z ul. Różanej w 70 roku życia.

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.