Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, rok C (20.11.2016 r.)

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, rok C (20.11.2016 r.)
 1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu przypada święto patronalne Zgromadzenia Rodziny Betańskiej. Módlmy się w intencji sióstr i o liczne powołania.
 2. Dzisiaj gościmy dr Jana Miczyńskiego Misjonarza Miłosierdzia i wykładowcę z KUL – u, który głosi Słowo Boże. Po Mszy Świętej są zbierane ofiary do puszki na Towarzystwo Przyjaciół KUL.
 3. Dzisiaj na zakończenie Roku Miłosierdzia zapraszamy:
  a) na godz. 11.00 do Domu Akcji Katolickiej na przedstawienie przygotowane przez młodzież z teatru parafialnego pt: „Przypowieść o synu marnotrawnym”. Również będzie można je obejrzeć 27 listopada w niedzielę o godz. 19.00.
  b) o godz. 15.00 w Domu Akcji Katolickiej zapraszamy na Galę Miłosierdzia, w programie wykłady na temat miłosierdzia prof. dr hab. Mirosława Kalinowskiego, ks. dr Jana Miczyńskiego i występy zespołów muzycznych.
  c) o godz. 18.00 uroczysta Msza Św. na zakończenie Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia.
  d) o godz. 19.00 zapraszamy na montaż słowno – muzyczny: „Jan Paweł II – Święty Papież Miłosierdzia” z udziałem Roberta Grudnia i Jerzego Zelnika. Szczegóły na plakacie.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Dzisiaj w godz. od 9.00 do 14.00 jest przeprowadzana uliczna zbiórka darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  w poniedziałek (21. 11) – Ofiarowanie NMP, wspom.
  we wtorek (22. 11) – Św. Cecylii, dz., m., wspom.
  w czwartek (24. 11) – Św. Andrzeja Dung – Lac, prb., i Tow., mm., wspom.
 7. W środę 23 listopada zostaną poświęcone opłatki wigilijne podczas Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy przedstawicieli z poszczególnych bloków na Mszę św. i pobranie opłatków wraz z teczkami z tych bloków. Opłatki zostawiamy w każdej rodzinie, która zechce przyjąć, natomiast ofiary zbierane z okazji roznoszenia opłatków, jak również wizyty duszpasterskiej, pragniemy przeznaczyć na termom- modernizację kościoła i plebanii.
 8. Zapraszamy maturzystów, studentów i młodzież pracującą na “Studenckie Czwartki“. Pierwsze spotkanie w najbliższy czwartek o 19:00. Początek w Kaplicy Matki Bożej gdzie pomodlimy się za tą inicjatywę. Potem spotkanie integracyjno – zapoznawcze w Kawiarence pod Radiem eR. Zapraszają ks. Krzysztof i ks. Piotr Iracki. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.
 9. Wspólnota św. Rodziny z naszej parafii zaprasza na taneczny wieczór andrzejkowy w sobotę 26 listopada od godz. 19.00 do Domu Akcji Katolickiej. Gościem będzie zespół „BeU”. Informacje u Ks. Piotra Patyka.
 10. Za tydzień w następną niedzielę 27 listopada rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Będzie to już Pierwsza Niedziela Adwentu. Roraty odprawiane będą o godz. 6.00 rano. Przypominamy, że przez cały okres Adwentu w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, a w dni powszednie o godz. 7.30.
 11. Za tydzień w niedzielę 27 listopada ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budownictwo sakralne. Będziemy gościć Ks. Proboszcza Krzysztofa Krzyszczaka z Parafii Miłosierdzia Bożego w Łucce.
 12. Apostolat Cudownego Medalika zaprasza czcicieli MB Niepokalanej Cudownego Medalika w niedzielę 27 listopada na spotkanie i Mszę św. o godz. 18.00. Jest to 186 rocznica objawień i będą w tym dniu rozdawane Cudowne Medaliki.
 13. W następną niedzielę 27 listopada w Domu Akcji Katolickiej o godz. 11.00 zapraszamy na przedstawienie teatralne pt.: „Syn Marnotrawny” w wykonaniu Teatru Przebudzenie z parafii św. Judy Tadeusza w Lublinie.
 14. Od pierwszej niedzieli adwentu Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W witrynie księgarskiej będą świece wigilijne. Mała świeca – 5 zł, kula – 14 zł, walec – 16 zł.
 15. Jest do nabycia w zakrystii i witrynie księgarskiej nasz kalendarz parafialny na 2017 rok. Koszt 7 zł.
 16. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W niedzieli artykuł „Król wieków i całego świata” , a także dodatek – obrazek z modlitwą „Jezus Chrystus Królem Polski…, a w Gościu Niedzielnym artykuł „Uznajemy Twe panowanie, Jezu Chryste”. Dziś nasza księgarnia poleca lekturę dla rodziców zatroskanych o dobre wychowanie swoich dzieci pt. „Brońmy dzieci i młodzież przed demoralizacją”.
 17. W minionym tygodniu odeszli do Pana:

Śp. Henryka Mamej z ul. Fantastycznej w 78 roku życia

Śp. Waldemar Witkowski z ul. Różanej w 77 roku życia

Śp. Barbara Rycerz z ul. Różanej w 63 roku życia

Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.