“Papieżowi Franciszkowi w podziękowaniu za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie” – koncert w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie

Poland - Lublin - par. Sw. Rodziny - 26.07.2017 r. and La Fanfarria del Capitan

Poland - Lublin - par. Sw. Rodziny - 26.07.2017 r. and La Fanfarria del Capitan

W dniu 26.07.2017 w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie w cyklu koncertów organowych gościliśmy zespół z Argentyny: „La Fanfarria del Capitan”. Goście swym gorącym temperamentem rozbawili publiczność, która od dawna nie miała okazji spotkać się z tak energicznym wyrazem artystycznym.

“La Fanfarria Del Capitan” to argentyńska grupa muzyczna z Buenos Aires. Zespół został założony przez Victorię Cornejo i Francisco Jeronimo Cassagne Mercado 2004 roku. Są oni uważani za twórcę gatunku „Fanfaria Latina”, która zawiera elementy rocka, cumbii (typowa cumbia jest elementem folkloru niektórych krajów Ameryki Południowej), tanga, ska (styl muzyczny ska zawiera duży ładunek emocjonalny, charakteryzuje się przede wszystkim szybkim tempem, zdecydowana większość utworów ma charakter taneczny), muzyki bałkańskiej i łacińskiej. Zespół koncertuje na całym świecie. Daje do 90 koncertów w ciągu roku!

Jako, że koncert był dedykowany papieżowi Franciszkowi w podziękowaniu za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, po występie artystów wykonaliśmy, jako parafianie Świętej Rodziny w Lublinie, wspólne z artystami zdjęcie, które zostanie wysłane papieżowi Franciszkowi.

Kilka krótkich filmików z koncertu można obejrzeć w tym albumie <- kliknij

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.