OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła, rok B (29.08.2021 r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła, rok B (29.08.2021 r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFII ŚWIĘTEJ RODZINY W LUBLINIE

Dziś przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą, rok B (29.08.2021 r.)

 1. Przypominamy o obowiązku noszenia w Kościele masek zakrywających usta i nos.
 2. Przypominamy, że od następnej niedzieli 05 września będą odprawiane Msze św. o godz. 16.30, a nie będzie Mszy św. o godz. 19.30.
 3. Dzisiaj, ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  a) w piątek (03.09) – Św. Grzegorza Wielkiego, p., dK., wspom.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Nabożeństwa odbywają się o stałych godzinach.W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Msza św. Od 03 września Msza św. z racji I piątku miesiąca będzie o godz. 16.30. W związku z rozpoczęciem roku szkolnego zapraszamy dzieci do skorzystania ze sakramentu pojednania.
 6. W środę, 01 września o godz. 15.00 spotkanie dla katechetów na plebanii.
 7. W piątek, 03 września o godz. 19.00 spotkanie przed pielgrzymką pieszą do Wąwolnicy w Sali Maryjnej na plebanii. Zapraszamy służby porządkowe, osoby chętne do śpiewania i niesienia tub.
 8. W tym tygodniu przypada uroczystość ku czci MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Organizujemy pieszą pielgrzymkę, która wyruszy w sobotę 04 września po Mszy św. o godz. 6.00. Koszt ubezpieczenia i identyfikatora wynosi 20 zł. Pielgrzymkę autokarową organizujemy w dniu uroczystości 05 września. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 25 zł. Zapisy do udziału w pielgrzymkach w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zachęcamy naszych parafian do udziału w tej uroczystości.
  Pątnicy udający się na pieszą pielgrzymkę muszą mieć ze sobą wodę, wyżywienie, a także środki ochrony osobistej, w tym maseczki / osłonę ust, nosa, środki do dezynfekcji rąk oraz do mycia i dezynfekcji powierzchni.
 1. Za tydzień, w niedzielę 05 września ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje parafialne.
 2. Za tydzień, w niedziele 05 września Msza św. dla dzieci na rozpoczęcie roku szkolno – katechetycznego o godz. 10.00, zostaną poświęcone plecaki i przybory szkolne.
 3. Prasa katolicka jest do nabycia w witrynie księgarskiej.  W „Niedzieli” polecamy artykuł: „Z wizytą u Matki” o Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Czy Jezus chodził do szkoły?”.
 4. Mimo deszczowej pogody, trwają prace przy wymianie dachu. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na ten cel. Zakończyliśmy prace przy rekultywacji naszego ogrodu różańcowego. Zostało odnowione oczko wodne z małymi rybkami.
 5. Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości wrześniowe

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Tegoroczne uroczystości Maryjne w sanktuariach naszej archidiecezji będą okazją do dziękczynienia Bogu za beatyfikację wielkiego czciciela Matki Bożej, Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Do swojego zawołania biskupiego Soli Deo, umieszczonego na frontonie naszej katedry, dodawał słowa Per Mariam. Służył ofiarnie Samemu Bogu przez Maryję. Uczył nas słowem i przykładem, jak odkrywać Jezusa w ramionach Matki i jak uczyć się od Niej zasłuchania się w Słowo Boże i wypełniania go w życiu.

W uroczystościach beatyfikacyjnych dnia 12 września uczestniczyć będą bezpośrednio tylko nieliczni przedstawiciele duchowieństwa i wiernych naszej archidiecezji. Wszystkich wiernych natomiast zachęcam do łączenia się ze Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie poprzez transmisję telewizyjną. Pamiętajmy jednak, że łączność z Eucharystią poprzez media nie jest wypełnieniem obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.

Na uroczystości odpustowe do Wąwolnicy, 5 września na godz. 12.00, zaprosiłem w tym roku Księdza Biskupa Jana Sobiło, biskupa pomocniczego diecezji charkowsko-zaporoskiej, rezydującego w Zaporożu na Ukrainie Wschodniej. Ksiądz Biskup Sobiło był kapłanem archidiecezji lubelskiej i ciągle pamięta o naszym Kościele lokalnym. Tutaj przygotował się do kapłaństwa i zdobywał pierwsze doświadczenia duszpasterskie, tak pięknie owocujące w jego posłudze biskupiej na Ukrainie.

8 września o godz. 11.30 uroczystościom odpustowym w Sanktuarium Maryjnym na Chełmskiej Górze będzie przewodniczył Metropolita Przemyski, Ksiądz Arcybiskup Adam Szal. W obu Sanktuariach zostaną poświęcone także wieńce dożynkowe. Zachęcam do kontynuowania tradycyjnych pielgrzymek do Wąwolnicy i Chełma.

14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża, będzie gościł w naszej Archikatedrze Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik, emerytowany Metropolita Przemyski i były wieloletni Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Umieścimy podarowane przez niego relikwie Krzyża Świętego w kaplicy Krzyża Trybunalskiego, miejscu codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

25 września, w sobotę o godz. 11.00 nastąpi uroczyste rozpoczęcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej, które miało się odbyć w ubiegłym roku, a z powodu pandemii zostało odłożone. Będzie to jednocześnie dziękczynienie za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego, niegdyś Biskupa Lubelskiego. Włączymy go do grona Patronów Synodu i będziemy czerpać z Jego bogatego duchowego przesłania.

W niedzielę 10 października na godz. 12.00 zapraszam Was do Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej na uroczystości odpustowe pod przewodnictwem metropolity lwowskiego, arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, który pełnił obowiązki sekretarza dwóch papieży: św. Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Przed nami czas bogaty w ważne wydarzenia. Włączmy się w ich celebrację i prośmy Ducha Świętego, aby jego moc odnowiła oblicze naszego Kościoła.

Wszystkim z serca błogosławię

Wasz biskup Stanisław

           

Lublin, 26 sierpnia 2021 r.

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.