OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą Niedzielę po każdej Mszy Św. odbywa się poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane z tej racji przeznaczone są na potrzeby Fundacji MIVA Polska, która zajmuje się zakupem i dostarczeniem pojazdów dla misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata.
2. Za tydzień w niedzielę 6 sierpnia ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Mamy do spłacenia projekt na ogrzewanie podłogowe i nową posadzkę. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, zaś w tym okresie poza Mszą św. o godz. 18.00 będzie Msza św. dodatkowa o godz. 19.30.
4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Piątek. W pierwszy czwartek o 17.30 Nowenna i Msza Zbiorowa do Św. Jana Pawła II. W pierwszy piątek nie będzie Mszy Św. o godz. 16.30
5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
a) 31 lipca (poniedziałek) – Wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, założyciela zakonu Jezuitów.
b) 01 sierpnia (wtorek) – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
c) 2 sierpnia (środa) – Wspomnienie Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli, tego dnia w Kościołach Parafialnych możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami oraz za pobożne odmówienie Ojcze Nasz i Wierze w Boga odpust zupełny zwany Porcjunkula.
d) 04 sierpnia (piątek) – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
6. W środę 02 sierpnia zapraszamy do naszego Kościoła o godz. 19.00 na koncert zatytułowany „Miniatury Muzyczne” – wystąpią Piotr i Ewa Sadowscy (skrzypce, organy, klawesyn). Szczegółowe informacje na plakacie.
7. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zapisy na XXXIX Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, również można wspierać fundusz „Idę z Tobą”. Spotkanie dla osób które zapisały się na Pieszą Pielgrzymkę w poniedziałek o godz. 19.00 w naszym Kościele
8. Uroczyste rozpoczęcie Pielgrzymki w dniu 3 sierpnia o godz. 8.30 przed Katedrą Lubelską.
9. W ubiegły piątek zakończyły się nasze parafialne półkolonie, dziękujemy rodzicom za zaufanie jakim nas obdarzyli podczas opieki nad ich pociechami, a dzieciom za mile spędzony czas i chęci do wspólnej zabawy.
10. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuły: Relacja z wizyty Rodziny Książęcej z Anglii; „Cuda Miłosierdzia Bożego na Kazachstańskiej ziemi” – o Klasztorze Sióstr Karmelitanek; „Rodzice mądrzy po szkodzie” – o mądrym korzystaniu ze środków masowego przekazu; a w „Gościu Niedzielnym” artykuły: „Co dalej z sądami?” – o potrzebie reformy sądownictwa w Polsce; „Telefon do papieża” – o telefonach jakie wykonuje papież Franciszek do zwykłych ludzi; „Cichy jest, bo kochany” – historia Leny, która urodziła dziecko z gwałtu i z zespołem Downa. Są również do nabycia pamiątki z 30 rocznicy pobytu Jana Pawła II w naszej parafii: album, książka, obrazki, magnesy, znaczki pocztowe z naszej parafii oraz kartki pocztowe.
11. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
Śp. Kazimierz Tadeusz GOTTMAN z ul. Romantycznej w 92 roku życia.
Śp. Weronika LAL z ul. Dziewanny w 92 roku życia.
Śp. Adam MARCINIAK z ul. Romantycznej w 63 roku życia.
Śp. Helena Bronisława KOWALSKA z ul. Watykańskiej w 86 roku życia.
Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.