OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XVI Niedziela Zwykła

1. W naszej parafii gościmy dziś księdza diakona Mirosława Barańskiego z Lubelskiego Seminarium. Dziękujemy za wygłoszone do nas słowo Boże, po Mszy Świętej ks. Diakon będzie zbierał ofiary do puszki na pielgrzymkę seminarzystów lubelskich po włoskich sanktuariach.
2. Przypominamy, że we wszystkie niedziele w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, zaś w tym okresie poza Mszą św. o godz. 18.00 będzie Msza św. dodatkowa o godz. 19.30. W pierwszy piątek sierpnia nie będzie Mszy Św. o godz. 16.30
3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
a) 24 lipca (poniedziałek) – Wspomnienie Św. Kingi, dziewicy.
b) 25 lipca (wtorek) – Święto Św. Jakuba Apostoła.
c) 26 lipca (środa) – Wspomnienie Św. Joachima i Św. Anny rodziców NMP
d) 29 lipca (sobota) – Wspomnienie Św. Marty
4. W środę 26 lipca zapraszamy do naszego Kościoła o godz. 19.00 na koncert Artystów z Argentyny „La Fanfaria del Capitan” – Papieżowi Franciszkowi w Podziękowaniu za Światowe dni młodzieży w Krakowie. Szczegółowe informacje na plakacie.
5. W każdy czwartek lipca od godz. 10.00 do 14.00 przy naszym kościele odbywać się będą festyny dla wszystkich dzieci z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
6. 27 lipca w czwartek zapraszamy czcicieli Cudownego Medalika Matki Bożej Niepokalanej na Mszę Św. o godz. 18.00, po Mszy spotkanie w salakach.
7. 30 lipca w Niedzielę po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane z tej racji przeznaczone są na potrzeby Fundacji MIVA Polska, która zajmuje się zakupem i dostarczeniem pojazdów dla misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata. W ubiegłym roku dzięki zbiórce Zostały zakupione następujące pojazdy: 37 samochodów terenowych i osobowych oraz 5 busów, 1 ambulans; 8 motocykli i skuterów; 132 rowery; 2 silniki do łodzi; 140 wózków inwalidzkich;
8. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zapisy na XXXIX Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, również można wspierać fundusz „Idę z Tobą”.
9. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Niepokalanowa w dniu 30 lipca. Zapisy i szczegóły w witrynie księgarskiej.
10. Prasa katolicka do nabycia w witrynie księgarskiej. W „Niedzieli” artykuły: „Geniusz Fortepianu” – wywiad z Rafałem Blechaczem polskim pianistą, Laureatem konkursu Chpinowskiego; „Chrześcijanie na celowniku Islamistów” – o sytuacji chrześcijan w Indonezji „Błogosławiona Różnica” – o miłości małżeńskiej; „Dobro płynie z serca” – o zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek z Rodziny Maryi w Krasnymstawie; a w „Gościu Niedzielnym” artykuły: „Piękna Polska” – o walce z fałszywymi mitami i stereotypami panującymi na Zachodzie o naszym kraju; „Tworzymy nowy kapitalizm” – wywiad z Mateuszem Morawieckim o sytuacji gospodarczej w Polsce; „Kiedyś ich znajdziemy” – historie rodzin szukających grobów ofiar Obławy Augustowskiej. Są również do nabycia pamiątki z 30 rocznicy pobytu Jana Pawła II w naszej parafii: album, książka, obrazki, magnesy, znaczki pocztowe z naszej parafii oraz kartki pocztowe.
11. W minionym czasie odeszli do Pana:
Śp. Julia MIERZWIŃSKA z ul. Dziewanny w 85 roku życia.
Śp. Wiesław Andrzej MAZUREWICZ z ul. Sasankowej w 72 roku życia.
Wieczny odpoczynek…

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.